Zamknij

Czy kandydat na radnego Maciej Glamowski mieszka w Grudziądzu?

15:05, 18.10.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Dziś (tj. 18.10.2018r.) dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego w Grudziądzu Marek Nowak złożył w grudziądzkim Ratuszu  na ręce prezydenta Grudziądza reklamację na nieprawidłowości w rejestrze wyborców oraz sprzeciw wyborczy do Miejskiej Komisji Wyborczej  w Grudziądzu, związany z wpisaniem na listę kandydatów na radnego Pana Macieja Glamowskiego w okręgu nr 2 startującego z komitetu wyborczego Sojusz Obywatelski Macieja Glamowskiego.

Wpłynął protest w trybie wyborczym, jeżeli chodzi o kandydaturę Macieja Glamowskiego na radnego. To trafiło zgodnie z procedurą do Wydziału Spraw Obywatelskich, który przygotuje w tej sprawie decyzję i jutro będzie podpisana przez prezydenta. - powiedziała Magdalena Jaworska-Nizioł, rzecznik prasowy, Urząd Miejski w Grudziądzu

Jaka to będzie decyzja dowiemy się jutro.

Sprzeciw wyborczy motywowany jest tym, że kandydat, będąc faktycznym mieszkańcem dzielnicy Jelitkowo w mieście Gdańsk, nie spełnia warunku stałego zamieszkania na terenie miasta Grudziądz, zatem zgodnie z Ordynacją Wyborczą nie może być kandydatem na radnego w tym mieście. Pan Glamowski, będący szwagrem Prezydenta Gdańska Pawła Adamowiczem również swoją karierę zawodową rozwija w Gdańsku, nie w Grudziądzu. Szwagier Prezydenta Gdańska pełni, bowiem funkcję wiceprezesa Międzynarodowych Targów Gdańskich - miejskiej spółce oraz zasiada w kilku radach nadzorczych innych spółek miasta Gdańska takich jak Pomorska Kolej Metropolitalna czy Gdańska Organizacja Turystyczna. Żona Pana Glamowskiego i szwagierka Prezydenta Gdańska również pracuje w gdańskiej spółce miejskiej i wspólnie  wraz z dzieckiem mieszkają na terenie Gdańska.

Wątpliwość związana z miejscem zamieszkania radnego Glamowskiego została rozpatrzona przez Wojewodę kujawsko-pomorskiego w maju. Wojewoda zawnioskował do Rady Miasta o sprawdzenie tego faktu i podjęcie stosownej uchwały w tej sprawie, jednak głosami popierających Pana Glamowskiego radnych PO wniosek ten został odrzucony.

Jest to drugi sprzeciw wyborczy w Grudziądzu w tej kampanii po sprzeciwie związanym z Tomaszem Gollobem, gdzie również zostało poddane wątpliwości miejsce zamieszkania kandydata. Wniosek ten spowodował usunięcie z listy kandydatów na radnych słynnego żużlowca. 

[ZT]71106[/ZT]

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

CG Power CG Power

0 0

Mieszkał Glamoś, w Grudziądzu, ale czy to takie ważne? Grudziądzanin:) 19:03, 21.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone