Zamknij

Strajk nauczycieli w Grudziądzu. ZUS odpowiada

08:06, 09.01.2019 | S.K
REKLAMA
Skomentuj

W Grudziądzu trwa strajk nauczycieli, którzy domagają się podwyżki wynagrodzeń. Pedagodzy masowo od poniedziałku przebywają na zwolnieniach lekarskich. Oficjalnie trwa sezon grypowy, nieoficjalnie to zwrócenie uwagi na niezadowalającą sytuację płacową w oświacie.

Co na to Zakład Ubezpieczeń Społecznych? Odpowiedzi udzieliła nam Pani Krystyna Michałek – rzecznik regionalny ZUS:

„Analizujemy i weryfikujemy informacje o możliwych „masowych” zwolnieniach pośród różnych grup zawodowych w poszczególnych regionach kraju, także grupę zawodową nauczycieli. W pierwszej kolejności jednak zawsze reagujemy na wnioski pracodawców dotyczące kontroli zwolnień pod kątem prawidłowości orzekania o niezdolności do pracy. Nie ukrywamy, że takie wnioski, co do mniejszej lub większej grupy nauczycieli, systematycznie napływają do każdego naszego oddziału. Naszym obowiązkiem jest podjęcie reakcji w każdej ze zgłaszanych spraw, co też czynimy.”

Dowiedzieliśmy się, że w województwie kujawsko-pomorskim jak do tej pory wpłynął tylko 1 wniosek od pracodawcy o przeprowadzenie kontroli pod kątem prawidłowości orzekania o niezdolności do pracy.

Obowiązek weryfikacji prawidłowości wykorzystania zwolnień mają pracodawcy zatrudniający powyżej 20 osób. W sytuacji gdy pracodawca ma wątpliwości co do prawidłowości  orzekania o niezdolności do pracy, może złożyć do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wniosek o przeprowadzenie kontroli w tym zakresie. ZUS reaguje na każde tego typu doniesienie.

(S.K)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (3)

świadomyświadomy

2 0

Nikt OFICJALNIE nie ogłosił strajku nauczycieli.Jak to możliwe,że w Grudziądzu taki strajk ma miejsce????Po co tak kłamać???TE ZWOLNIENIA LEKARSKIE ,TO JAWNE NADUŻYCIE.Cała Polska wie,że to NIELEGALNE,ale nikt ztym nic nie robi.Krętacze ZUS są w zmowie z nauczycielami a wcześniej z policją. 15:22, 09.01.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

GigoGigo

0 0

Dziś miałem kontrolę z ZUS mam l4 bez wpisu leżeć i nie jestem nauczycielem???????? 21:21, 09.01.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

kalikali

1 0

Gdybyś był nauczycielem to nikt by nie przyszedł i byś mógł jechać dawać korepetycje. 11:50, 10.01.2019


REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone