Zamknij
REKLAMA

Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za tzw. testy combo i ich wykonanie

15.15, 09.01.2023 NFZ Aktualizacja: 15.17, 09.01.2023
Skomentuj
REKLAMA

Prezes NFZ Filip Nowak podpisał dzisiaj zarządzenie o zasadach rozliczania testów z NFZ. 5 stycznia 2023 roku minister zdrowia Adam Niedzielski podpisał rozporządzenie, dzięki któremu tzw. testy combo , czyli 3 w jednym (testy antygenowe, które wykrywają zakażenie wirusem grypy – A bądź B , koronawirusem lub wirusem RSV) , stały się świadczeniami gwarantowanymi w POZ.

Narodowy Fundusz Zdrowia zapłaci za każdy test i jego wykonanie, jest to więc świadczenie płatne dodatkowo poza stawką kapitacyjną.  Za test combo i jego wykonanie poradnia POZ otrzyma prawie 34 zł (33,98 zł) . Koszty wyliczyła Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji.

Dla pacjentów POZ testy są bezpłatne.

Wprowadzenie szybkich testów combo, które w krótkim czasie wykrywają zakażenie wirusem  grypy, koronawirusem lub wirusem RSV znacznie ułatwi szybkie postawienie właściwej diagnozy i zastosowanie adekwatnego leczenia. Jest to szczególnie istotne przy nadmiernie stosowanej antybiotykoterapii. Na test combo kieruje lekarz POZ na podstawie badania i oceny stanu zdrowia pacjenta.

Kujawsko-Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ wysłał do wszystkich poradni POZ komunikat ze szczegółową informacją z Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o producentach, importerach i dystrybutorach testów, u których można je zamawiać.

(NFZ)
 

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%