Zamknij
REKLAMA

Będą zmiany w emeryturach? Trwają prace nad nową propozycją

14:45, 07.05.2021 | Źródło: Fakt.pl / Bussines Insider
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne Fot. depositphotos.com
REKLAMA

Prezydent Andrzej Duda powołał Radę ds. Społecznych. W ramach prac rady ma zostać przygotowana propozycja tzw. emerytury stażowej. 

Emerytura stażowa to jeden z głównych postulatów Andrzeja Dudy w trakcie kampanii wyborczej. Nowe rozwiązanie ma umożliwić Polakom na wcześniejsze przechodzenie na emerytury. 

- W ramach Rady ds. Społecznych, przed nami wyzwania, przed nami nie tylko dyskusja, ale przede wszystkim jakaś propozycja tak zwanej emerytury stażowej. I to na pewno jest temat, który muszę podjąć, nie mam żadnych wątpliwości - oświadczył. 

Kiedy projekt o emeryturach stażowych ma być gotowy? 

Jak donosi dziennik Fakt, obecni 50-latkowie oraz 60-latkowie, którzy czekają na tą ustawę, będą musieli poczekać. Wygląda na to, że nawet kilka lat. 

Prezydent Duda stwierdził, że "wypracowanie tego rozwiązania będzie, mam nadzieję, dziełem tej właśnie kadencji". 

Projekt Solidarności

Swój projekt w tej sprawie mają złożyć związkowcy, którzy zniecierpliwieni są postawą prezydenta. 

- Zjednoczona Prawica, ale także Pałac Prezydencki jest w tym temacie pasywny. Związek zawodowy "Solidarność" w najbliższych kilku tygodniach przedstawi swoją drogę - mówił, cytowany przez Fakt Piotr Duda, szef Solidarności. 

Czym jest emerytura stażowa? 

Emerytury stażowe umożliwiałyby nabycie uprawnień emerytalnych po przepracowaniu określonej liczby lat. Kluczowy byłby staż ubezpieczeniowy. Prezydent, jeszcze w trakcie pierwszej kadencji, proponował, żeby emerytura stażowa dla kobiet miałaby obowiązywać po ukończeniu 55 lat i przepracowaniu 35 lat. W przypadku mężczyzn przysługiwałaby po ukończeniu 60 lat i przepracowaniu 40 lat.

(Źródło: Fakt.pl / Bussines Insider)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%