Zamknij
REKLAMA

Niezaszczepieni obejdą się smakiem? To pierwsza restauracja, która to zrobiła

14:47, 22.09.2021 | M.O.
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixabay.com/pl/
REKLAMA

Właściciel restauracji Der Elefant w Warszawie zdecydował, że będzie wpuszczał do lokalu jedynie osoby zaszczepione, ozdrowieńców i posiadaczy testu na COVID-19. Niezaszczepieni klienci będą musieli obejść się smakiem. 

- W obliczu zagrożenia kolejną falą pandemii podjęliśmy bardzo trudną, ale ale dla nas bardzo ważną decyzję - mówi na łamach Business Insidera Artur Jarczyński. 

To pierwszy lokal w Polsce, który zdecydował się na wprowadzenie tak restrykcyjnych zasad. Te mają zostać wprowadzone od 1 października. 

Jak mówi  Artur Jarczyński, właściciel restauracji, w rozmowie z serwisem Business Insider, ma to zapewnić bezpieczeństwo osobom zatrudnionym, jak i gości. 

Pracownicy mają weryfikować, czy klienci posiadają tzw. "paszport covidowy". Dane z paszportu będą zestawiać z dokumentem tożsamości, który również będą wymagać od klientów. 

W przypadku posiadania negatywnego testu ważna będzie data jego przeprowadzenia. O posiłku w tej warszawskiej restauracji mogą zapomnieć osoby, które przedstawią test starszy niż sprzed 48 godz. 

Rozwiązania te, jak dodaje właściciel, zaczerpnięte są z krajów zachodnich. 

- Pandemię i związane z nią zagrożenia traktujemy poważnie i czujemy się odpowiedzialni za naszych gości. Tylko działając wspólnie i zachowując się odpowiedzialnie, jesteśmy w stanie bezpiecznie przetrwać - mówi na łamach Business Insidera. 

(M.O.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%