Zamknij
REKLAMA

To świadczenie zniknie już od 1 lipca! Polacy się cieszą

12:00, 14.06.2022 | Źródło: Wirtualna Polska
Skomentuj Zdjęcie ilustracyjne. Fot. pixaby.com/pl/
REKLAMA

Od 1 lipca zlikwidowane będą świadczenia dla osób, które przyjęły pod swój dach uchodźców z Ukrainy. Rząd na wsparcie przeznaczał 1200 zł miesięcznie za osobę. 

Świadczenie to zostało wprowadzone w marcu w związku z napływem uchodźców wojennych z Ukrainy. Po agresji Rosji na Ukrainę polską granicę, jak podaje Wirtualna Polska, przekraczały dziennie dziesiątki tysięcy osób uciekających przed wojną. 

Rząd zdecydował się wtedy na wprowadzenie wsparcia finansowego dla osób, które przyjmą pod swój dach uciekających przed rosyjską napaścią.

Państwo przekazywało 40 zł dziennie za daną osobę. W skali miesiąca do budżetu domowego trafiało, więc nawet 1200 zł. Pieniądze te miały pozwolić na opłacenie jedzenia czy rachunków związanych z pobytem uchodźców w naszych domach. 

Polacy popierają tę decyzję

- Po inwazji Rosji na Ukrainę diametralnie zmienił się stosunek Polaków do Ukraińców. Akceptujemy ich w Polsce, we własnym mieście, szkole i nadal chcemy intensywnie pomagać, wysyłając broń i żywność. Gdy w grę wchodzi konkretna pomoc finansowa dla uchodźcy tu, na miejscu, nasza przychylność drastycznie spada - wskazują naukowcy w oparciu o badania. 

Jak wynika z sondażu IBRiS dla Rzeczpospolitej decyzja o zlikwidowaniu świadczenia dla osób, które przyjęły pod swój dach uchodźców pozytywnie oceniło 63,4 proc. ankietowanych. Twierdzą oni, że decyzja rządu jest "zdecydowanie dobra" lub "raczej dobra". 

Przeciwnego zdania jest co trzeci ankietowany, a 11,6 proc. głosów uważa, że likwidacji świadczenia jest "zdecydowanie przeciwna". 

Sondaż przeprowadzono metodą CATI na 1000-osobowej grupie respondentów.

(Źródło: Wirtualna Polska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%