Zamknij

Wymagasz wyjątkowej estetyki? Postaw na porcelanowy aparat na zęby!

10:37, 03.04.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:23, 03.04.2019

Okazuje się, że aktualnie leczenie ortodontyczne wszelkich wad zgryzu, wcale nie musi oznaczać konieczności braku estetycznego uśmiechu przez kilka lat. To też nie musi wiązać się z ukrywaniem swoich zębów oraz metalowych elementów, które się na nich znajdują. Alternatywą okazuje się estetyczny, aparat na zęby porcelanowy.

Współczesna ortodoncja oferuje porcelanowy aparat na zęby, jako alternatywę dla klasycznego, metalowego aparatu ortodontycznego.

Wszelkie gabinety ortodontyczne, które rozmieszczone są w całym kraju, umożliwiają skorzystanie z różnych metod terapii leczenia wad zgryzu. Podczas konsultacji lekarskich, ortodonta podejmie decyzję, w jaki sposób będzie przebiegało całe leczenie. Pod uwagę zostaną wzięte wszelkie indywidualne preferencje pacjenta. Jedną z propozycji, jest zastosowanie urządzenia porcelanowego. Jest to aparat, który znajduje się w grupie estetycznych rozwiązań ortodontycznych.

Aparat na zęby porcelanowy, szczególnie charakteryzuje się tym, że posiada zamki, które swoim kolorem przypominają naturalne zęby. Oznacza to, że nie wyróżniają się aż tak bardzo na ich tle, jak jest to wypadku metalowych aparatów. Ponad to, działanie ich jest praktycznie identyczne, jak tych wykonanych z metalu. Utwierdza to w fakcie, że urządzenie porcelanowe, będzie maksymalnie skuteczne.

W jakiej sytuacji, warto zdecydować się na porcelanowy aparat?

Urządzenia do prostowania zębów, które wykonane są z porcelany, najczęściej poleca się wszystkim dorosłym osobom, które ze względu na chociażby charakter wykonywanej przez nich pracy, muszą szczególnie dbać o swój wygląd i wizerunek. Porcelanowy aparat na zęby, skutecznie poradzi sobie ze zlikwidowaniem większej części wad zgryzu, podczas leczenia, które wymagać będzie określonego czasu. Nierzadko, rekomendowany pacjentom jest aparat wyposażony w metalowy slot, czyli małą rynienkę, w której umieszcza się ortodontyczny drut. Umożliwia to znacznie zmniejszyć ryzyko, że zamki wykonane z porcelany ulegną jakimkolwiek uszkodzeniom.

Ten typ aparatów, najczęściej jest wybierany, kiedy dla pacjenta bardzo ważnym aspektem jest estetyka uśmiechu. Okazuje się, że spora liczba klientów, jest w stanie ponieść znacznie większe koszty, aby ich aparat nie był zauważalny gołym okiem dla postronnych osób. Warte podkreślenia jest to, że zamki wykonane z porcelany w ortodontycznym aparacie, są zdecydowanie droższe, niżeli te klasyczne, metalowe.

Jak powinien być wykorzystywany aparat wykonany z porcelany?

Kiedy aparat na zęby porcelanowy zostanie już założony na stałe, każdy pacjent zawsze uzyskuje niezbędne, kompleksowe zalecenia, jak powinno się o niego dbać, aby do zakończenia procesu leczenia mógł on prawidłowo służyć. Faktem jest, że urządzenia porcelanowe są znacznie delikatniejsze i bardziej podatne na wszelkie mechaniczne usterki, niżeli metalowe aparaty. W wielu sytuacjach może się zdarzyć, że zamek się ukruszy lub złamie, jeżeli np. podczas szczotkowania zębów, pacjent nie będzie dostatecznie ostrożny.

Powinno się też zwracać szczególną uwagę, na wszelkie kwestie związane z jedzeniem i piciem. Okazuje się, że niektóre spożywane produkty, mogą doprowadzić do przebarwień ligatur, które umieszcza się na zamkach wykonanych z porcelany. Ich kolor jest najczęściej delikatnie mleczy lub też całkowicie przezroczysty po to, aby urządzenie mogło być praktycznie niezauważalne. Picie sporej ilości herbaty, czerwonego wina lub kawy, jedzenie potraw z kurkumą bądź curry, może znacznie przyczynić się do powstawania wspomnianych przebarwień. W efekcie, porcelanowy aparat na zęby, może utracić swój początkowy, estetyczny wygląd. Aby tego uniknąć, potrawy i napoje silnie barwiące, powinny być znacznie ograniczone, lub też całkowicie wyeliminowane z naszej diety. Istotne będą także częste, regularne wizyty kontrole u lekarza ortodonty, w celu wymiany gumek (ligatur). W wypadku jakichkolwiek wątpliwości, warto udać się do gabinetu, w celu zaczerpnięcia informacji.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
0%