Zamknij

Czy warto zostać stewardessą?

11:55, 07.06.2019 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 11:56, 07.06.2019
Skomentuj

Osoby, które doskonale czują się na pokładzie samolotu mogą związać swoją zawodową przyszłość z pracą w wybranych liniach lotniczych. Warto postawić na zawód stewarda/stewardessy, łącząc pasję z wysokim wynagrodzeniem.

Kto może zostać stewardem/stewardessą?

Linie lotnicze często poszukują pracowników za pośrednictwem internetowych portali, takich jak pracuj.pl. Udostępniane ogłoszenia są bardzo szczegółowe i dokładnie charakteryzują profil idealnego kandydata. Jednym z podstawowych wymogów jest bardzo dobra znajomość języków obcych. Stewardzi muszą być przygotowani na kontakt z pasażerami z różnorodnych krajów. Potencjalni kandydaci powinni pochwalić się nie tylko umiejętnością porozumiewania się w angielskim czy niemieckim, ale także w mniej popularnych językach. Należy liczyć się z tym, że pracodawca bardzo dokładnie sprawdzi rzeczywisty poziom umiejętności językowych. W omawianym zawodzie mogą pracować wyłącznie osoby posiadające zaświadczenie o niekaralności. Szczególnie ważne jest wydana opinia lekarska o dobrym stanie zdrowia. Niektóre choroby przewlekłe wykluczają możliwość pracy w tym charakterze.

Czym zajmuje się steward/stewardessa?

Szczegółowy zakres obowiązków stewarda najczęściej określa się przez konkretne linie lotnicze. Zazwyczaj osoba na tym stanowisku jest odpowiedzialna przede wszystkim za dobre samopoczucie pasażerów, dbając głównie o ich bezpieczeństwo. Musi być przygotowana na udzielanie im dodatkowych informacji dotyczących lotu lub serwowanych przekąsek. Steward pomaga także pasażerom znaleźć ich miejsce oraz przygotowuje do lotu. Odpowiada też za rozprowadzanie napojów i jedzenia – szczegółowy zakres tego typu usług może różnić się w zależności od wybranej linii lotniczej.

Niewątpliwie praca w charakterze stewardessy jest bardzo wymagająca i nie każdy może sprawdzić się w tym zawodzie. Warto jednak podkreślić, że z dużą odpowiedzialnością idą w parze wysokie zarobki, niejednokrotnie przekraczające kwotę 10.000 zł netto.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%