Podsumowanie miejskiego współzawodnictwa grudziądzkich szkół

20:16, 13.06.2019 J.R Aktualizacja: 20:40, 13.06.2019
Skomentuj

W czwartek, 13 czerwca w auli IV LO przy ul. Sienkiewicza odbyło się uroczyste podsumowanie wyników grudziądzkiego sportu szkolnego. Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski pogratulował uczniom i nauczycielom, wręczając listy gratulacyjne oraz pamiątkowe statuetki.

Gratulacje uczniom i nauczycielom złożyli również radni Rady Miejskiej Grudziądza, Sławomir Szymański i Róża Lewandowska.

Mijający sportowy rok szkolny 2018/2019 był bardzo udany pod względem osiągniętych sukcesów na arenie wojewódzkiej i ogólnopolskiej, a świadczy o tym udział 3 zespołów i zawodnika indywidualnego w Mistrzostwach Polski oraz imponująca liczba medalistów  mistrzostw województwa. Łącznie uczniowie grudziądzkich szkół zdobyli aż 190  medali.

Uczniowie szkół podstawowych wystartowali w 28 miejskich imprezach sportowych ,  w 17  gimnazjaliści i w 16 uczniowie szkół ponadgimnazjalnych.

W zawodach  szkół podstawowych udział wzięło 2856 uczniów, gimnazjalnych 1147 , a  w szkołach ponadgimnazjalnych wystartowało 1302 uczniów. Łącznie imprezami sportowymi objętych było ponad 5500 uczniów.

Pływanie:

• Złoty oraz srebrny medal indywidualnie oraz złoty w sztafecie i brązowy drużynowo  wywalczyli uczniowie z SP 21 oraz uczennice z tej samej szkoły, brązowe medale w sztafecie i drużynowo;

Zespołowe gry sportowe:

• złoty medal drużyny dziewcząt Gim. 5/SP21 w piłce siatkowej i awans do  Mistrzostw Polski  (zawody odbędą się 20 -22.06.2019r.)

• srebrny medal drużynowo  w Drużynowych Biegach Przełajowych zdobyli chłopcy z SP20/Gim. 2;

Lekkoatleci - reprezentacja dziewcząt i chłopców zajęła IV miejsce  w klasyfikacji miast  naszego województwa . Grudziądz reprezentowali najlepsi lekkoatleci -  uczniowie z Gim. 2, 5, 7, 12 i zdobyli 6 medali:2 złote, 2 srebrne i 2 brązowe;

Szkoły ponadgimnazjalne:

• złoty medal zdobyła drużyna chłopców z ZSR w turnieju tenisa stołowego i awans do mistrzostw Polski gdzie zajęli XIX miejsce;

Lekkoatletyka:

• VI miejsce w  Polsce w Szkolnej Lidze La zdobyła drużyna dziewcząt z I LO;
  • brązowy medal w sztafetowych biegach przełajowych zdobyły uczennice  I LO;
  • srebrny medal  indywidualnie i drużynowo w biegach przełajowych zdobyła uczennica I LO;

W międzyszkolnym współzawodnictwie spośród podstawówek zwyciężyła SP 20, za którą uplasowały się SP 5, SP 18, SP 21, SP7  i SP 16.

Spośród gimnazjów najlepsze okazało się gimnazjum nr 5. Kolejne miejsca zajęły: Gim. 12, 2, 7, 1, 6. (UM)