ALKS Stal u Prezydenta. Co dalej z rozbudową siedziby klubu?

22:19, 17.07.2019 J.R Aktualizacja: 10:14, 18.07.2019
Skomentuj

16 lipca Prezydent Maciej Glamowski spotkał się z reprezentantami ALKS STAL Grudziądz, którzy pod koniec czerwca uczestniczyli w Europejskich Igrzyskach w kolarstwie torowym w Mińsku, zdobywając medale. W spotkaniu uczestniczyli zawodnicy: Urszula Łoś, Krzysztof Maksel, Mateusz Rudyk, Rafał Sarnecki a także Prezes ALKS STAL Grudziądz Adam Sieczkowski, Wiceprezes Jerzy Szczublewski, oraz Prezes Miejskich Wodociągów i Oczyszczalni Krzysztof Dąbrowski.

Prezydent zadeklarował wsparcie dla wybitnych grudziądzkich zawodników obiecując stosowne stypendia dla najlepszych.

Myślę, że będzie to kwota 1500 zł miesięcznie na czas przygotowań zawodników do igrzysk. – deklaruje Maciej Glamowski

Niestety budowana nowa siedziba klubu ALKS Stal przy ulicy Sportowców w Grudziądzu musi czekać na pozyskanie środków finansowych. Inwestycja miała być skończona wiosną tego roku. Zdaniem prezydenta Macieja Glamowskiego budowa była realizowana przez MPGN z naruszeniem prawa. Jest to poważne oskarżenie. Pojawiły się też różne kwoty ile wydano środków na jej realizację.

Musimy zgromadzić środki na dokończenie tej inwestycji. Była ona prowadzona w piracki sposób. Wymaga to uporządkowania formalnego. MPGN rozpoczął tą inwestycję nie uzyskując wszystkich zgód. Ta inwestycja była prowadzona niezgodnie z prawem. Ta inwestycja pochłonęła już ponad pół miliona złotych, była finansowana z MPGNu, było to robione w sposób nietransparentny. – powiedział Prezydent Grudziądza.

Do tematu tej inwestycji wrócimy w kolejnym artykule. Czy oskarżenia prezydenta są prawdziwe? Będziemy to wyjaśniać.

Kolarstwo w Grudziądzu jest na bardzo wysokim poziomie, zawodnicy przygotowują się już do Igrzysk Olimpijskich w Tokio.

W trakcie zawodów w Mińsku, w sprincie drużynowym kobiet, Urszula Łoś wraz z Marleną Karwacką (Darłowo) zajęły 4 miejsce. Ustanowiły tym samym nowy Rekord Polski wynikiem 33, 393. W sprincie drużynowym Kaciej Bielecki (Szczecin), Mateusz Rudyk i Krzysztof Maksel zajęli 7. pozycję.

Kolejnego dnia zmagań Urszula Łoś zajęła 5 miejsce w wyścigu Keirin. Mateusz Rudyk w sprincie zajął 3. miejsce podczas kwalifikacji, a Rafał Sarnecki był 16. w tabeli. W dalszej części rywalizacji Mateusz Rudyk zwyciężył w 1/32, 1/16 i 1/8 co dało mu awans do ćwierćfinału. Rafał Sarnecki zwyciężył w 1/32 i w 1/16, niestety nie powiodło mu się w 1/8/.

Trzeciego dnia zawodów torowych w Mińsku Krzysztof Maksel wywalczył brązowy medal w wyścigu na 1km (1.01.351). Mateusz Rudyk zajął 4 miejsce w sprincie. Natomiast ostatniego dnia zawodów Krzysztof Maksel zajął 4 miejsce w wyścigu Keirin.