Zamknij

Wózek fryzjerski - pomocnik każdego fryzjera

08:12, 22.01.2020 J.R Aktualizacja: 08:13, 22.01.2020
Skomentuj

Hydraulik ma swoją skrzynkę, programista torbę na laptopa, nauczyciel tablicę, a fryzjer... wózek. Wózek fryzjerski to wbrew wszelkim pozorom bardzo przydatny element wyposażenia każdego salonu, w którym pracuje co najmniej kilku fryzjerów. Porządek, mobilność, szybki dostęp, a przy okazji designerski wygląd – to główne atuty takiego mebla. Skąd pomysł, by fryzjerowi służył właśnie wózek, a nie po prostu zwykła półka czy szafka z szufladami?

Hydraulik ma swoją skrzynkę, programista torbę na laptopa, nauczyciel tablicę, a fryzjer... wózek. Wózek fryzjerski to wbrew wszelkim pozorom bardzo przydatny element wyposażenia każdego salonu, w którym pracuje co najmniej kilku fryzjerów. Porządek, mobilność, szybki dostęp, a przy okazji designerski wygląd – to główne atuty takiego mebla. Skąd pomysł, by fryzjerowi służył właśnie wózek, a nie po prostu zwykła półka czy szafka z szufladami?

Wózek fryzjerski  to przenośna szafka

Mebel ten, najczęściej wykonany z plastiku, jest lekki. Łatwo więc go podnieść, przenieść, postawić wyżej czy niżej. Jednocześnie zwykle ma on nóżki zakończone kółkami, co zwiększa jego mobilność. Wygodnie przesuniemy go wszędzie, gdzie w danym momencie będzie potrzebny. A potrzeby będzie na pewno często i w różnych miejscach. Wszystko za sprawą kilku szuflad, niekiedy wyposażonych w wewnętrzne organizery. W każdej z nich mogą znajdować się w zupełnym porządku potrzebne fryzjerowi narzędzia – nożyczki, grzebienie, szczotki, maszynki, suszarki i inne akcesoria. Czy jednak mobilność, jaką prezentuje wózek fryzjerski, nie będzie czasem przeszkadzała? Raz postawimy go w innym miejscu, potem ktoś go przesunie, albo zamieni z wózkiem innego fryzjera i kłopot murowany. Na szczęście nic bardziej mylnego. Wózek fryzjerski często posiada w kółkach specjalne stopery, które mogą zablokować możliwość jego przemieszczania w jakimkolwiek kierunku.

Z drugiej strony fryzjer zwykle stale korzysta ze swojego wózka, bezpośrednio obok obsługiwanego klienta i nie potrzebuje stosowania takich rozwiązań jak przywołane stopery. Tym bardziej że o ile fotel klienta zazwyczaj jest przymocowany do podłoża na stałe, o tyle hoker i wózek fryzjerski właśnie dlatego przemieszczają się, by pozwolić fryzjerowi na dotarcie tak do właściwym narzędzi, jak i do modelowanej fryzury od odpowiedniej strony. A to wszystko bez zbędnego nachylania się i w dość naturalnej pozycji. Tego samego nie można byłoby zrobić, gdyby przybory znajdowały się na oddalonej, stale zamontowanej półce czy w szufladzie zwykłej szafki.

Praktyczne względy na tak

Wózek fryzjerski zwykle występuje w kolorze czarnym i tak jak wspomnieliśmy wcześniej – jest plastikowy. Decydują o tym przede wszystkim względy praktyczne. Na ciemnej, matowej powierzchni, mniej widoczne są zabrudzenia, takie jak kurz czy oczywiście włosy, których w salonie fryzjerskim wcale nie brakuje. Ponadto każdą z szuflad można bez żadnego problemu wyjąć i umyć bezpośrednio pod bieżącą wodą, z dodatkiem delikatnego środka czyszczącego, a potem szybko wytrzeć do sucha. Jednocześnie wózki mają nowoczesny, a przy tym dość minimalistyczny i mimo wszystko designerski wygląd. To pozwala na dopasowanie ich niemal do każdego wnętrza, niezależnie od kolorów ścian, mebli czy materiałów wykonania pozostałego wyposażenia. Są w tym na tyle proste, że bez problemu spełnią też swoją rolę w nieco starszych salonach, utrzymując pełną spójność wizualną.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%