Zamknij

W jakich garażach sprawdzi się brama rolowana?

14:33, 23.06.2020 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 15:10, 24.06.2020
Skomentuj

Brama garażowa powinna być solidna i skutecznie zabezpieczać przed złodziejami, a jednocześnie pasować do elewacji budynku. Jednym z chętnie wybieranych rozwiązań jest brama rolowana. Dlaczego warto zdecydować się właśnie na ten model i w jakich budynkach sprawdzi się on najlepiej?

Jak działa garażowa brama rolowana?

Płaszcz bramy rolowanej wykonany jest z ułożonych poziomo wąskich profili aluminiowych wypełnionych pianką poliuretanową zapewniającą lepszą izolację termiczną. Poszczególne elementy bramy połączone są ze sobą za pomocą zaczepów. Taka konstrukcja pozwala łatwo nawinąć płaszcz bramy na wał umieszczany nad otworem wjazdowym – może on być schowany w specjalnej skrzynce lub odkryty, co zapewnia łatwy dostęp w razie konieczności serwisu napędu.

Brama rolowana standardowo wyposażana jest w napęd sterowany za pomocą pilota, a niektórzy producenci oferują również możliwość otwierania i zamykania bramy za pośrednictwem specjalnej aplikacji na telefon komórkowy. W razie przerwy w dostawie prądu można ją oczywiście otworzyć i zamknąć ręcznie – tego typu bramy garażowe wyposażane są w sprężyny pozwalające opuścić płaszcz bramy lub podnieść go w łatwy sposób.

Dla zapewnienia bezpieczeństwa producenci montują dodatkowo specjalne kotwy przeciwwiatrowe zwiększające także ochronę przeciwwłamaniową. Po napotkaniu jakiejkolwiek przeszkody podczas zamykania płaszcz bramy rolowanej automatycznie się zatrzymuje, co zapobiega wypadkom i uszkodzeniu auta. Warto też wspomnieć, że dobrej jakości bramy rolowane do garażu pracują cicho, a ponadto szybko zamykają się i otwierają, dzięki czemu są komfortowe w użytkowaniu.

W jakich garażach brama rolowana sprawdzi się najlepiej?

Wśród największych zalet bram rolowanych, obok wygody użytkowania, wymienia się możliwość montażu nawet w bardzo małych garażach. Ponieważ taka brama zajmuje niewiele miejsca po otwarciu, będzie dobrym wyborem w niewielkich pomieszczeniach. Jeśli nad otworem wjazdowym brakuje przestrzeni na umieszczenie skrzynki z wałem, na który nawijana jest brama, można zamontować ją na zewnątrz budynku.

Inne rozwiązanie to wybór modelu podsufitowego pasującego również do garaży z bardzo niskim nadprożem. Kompaktowość bramy rolowanej sprawia, że to świetny wybór do budynków modernizowanych oraz o niewielkich wymiarach. Oczywiście można montować je także w bardziej przestronnych garażach, również z ukośnym lub łukowatym otworem wjazdowym. Ponieważ brama rolowana unosi się do góry, a co za tym idzie można podjechać blisko garażu, jest chętnie wybierana na posesje z krótkim podjazdem oraz do garaży z wjazdem w linii ogrodzenia.

Atrakcyjny design pasujący do każdego garażu

Bramy rolowane dostępne są w wielu kolorach do wyboru, dzięki czemu dopasowanie tego modelu do elewacji garażu nie będzie stanowiło problemu. Producenci oferują nie tylko jednolite bramy, ale również z okleiną przypominającą drewno, które dobrze komponować się będą w garażu przy domu z drewnianymi elementami. Gładka powierzchnia aluminiowych profili sprawia, że całość prezentuje się estetycznie, a zarazem łatwo jest utrzymać ją w czystości. Możliwe jest także zamontowanie bramy z elementami przeszklonymi, które zapewnią więcej światła dziennego wewnątrz budynku. Wybór modelu z kratką wentylacyjną umieszczaną w profilach płaszcza pozwoli z kolei zapewnić dopływ świeżego powierza i zapobiegnie tworzeniu się pleśni w garażu.

Brama rolowana z wyposażeniem dodatkowym

Bramy rolowane sprawdzą się w każdym garażu zapewniając wygodę użytkowania i będą najrozsądniejszym rozwiązaniem w małych budynkach modernizowanych oraz na posesjach z krótkimi podjazdami. Oprócz standardowego wyposażenia możliwe jest też zastosowanie opcji dodatkowych zwiększających bezpieczeństwo czy komfort korzystania z garażu. Wśród nich wymienić można np. alarm akustyczny skutecznie odstraszający złodziei, czy awaryjne odryglowanie z zewnątrz pozwalające otworzyć bramę w razie usterki – to rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w garażach bez dodatkowych drzwi bocznych.

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%