Zamknij

Elektroniczny nabór do szkół ponadgimnazjalnych

08:02, 15.05.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Elektroniczny nabór uczniów do szkół ponadgimnazjalnych/ponadpodstawowych na rok szkolny 2018/2019 zostanie uruchomiony w czwartek, 17 maja. Od tego dnia tegoroczni absolwenci gimnazjów będą mogli zarejestrować się na stronie  www.grudziadz.edu.com.pl.

System pozwala na unikniecie konieczności odwiedzenia kilku szkół, do których tegoroczny absolwent gimnazjum chciałby się dostać. Możliwość rejestracji mają zarówno gimnazjaliści ze szkół grudziądzkich, jak i spoza miasta - mówi Naczelnik Wydziału Edukacji Sławomira Gajewska.

Kandydaci, których gimnazjum objęte jest systemem tzn. z Grudziądza, muszą dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru wniosek o przyjęcie wraz z niezbędnymi dokumentami w celu ich weryfikacji. Kandydaci spoza Grudziądza, tak jak było do tej pory, dostarczają wymagane dokumenty jedynie do szkoły pierwszego wyboru, które szkoła weryfikuje. Zmiana podyktowana jest wprowadzeniem nowych przepisów o ochronie danych osobowych.

Termin składania wniosków o przyjęcie do szkół upływa 18 czerwca br. o godz. 15.00.  Lista osób zakwalifikowanych zostanie opublikowana 6 lipca o godz. 12.00, a lista kandydatów przyjętych do szkół do 13 lipca do godz. 14.00. (UM)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy, t.j. Dz. U. z 2018 r. poz. 754 z późn. zm.)

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone