Zamknij

Poznaj tajemnice laureatów Nagrody Grudziądzkiego Flisaka odkryte przez Aleksandrę Pasis!

07:22, 01.03.2024 . Aktualizacja: 10:34, 01.03.2024
Skomentuj fot. Grudziadz365.pl fot. Grudziadz365.pl

Wczoraj 29 lutego w Muzeum Handlu Wiślanego FLIS odbyło się spotkanie promocyjne poświęcone książce „Grudziądzcy Flisacy", której autorką jest Aleksandra Pasis. Przeprowadziła ona rozmowy z Laureatami Nagrody Grudziądzkiego Flisaka”. 

Spotkanie z Laureatami Nagrody Grudziądzkiego Flisaka było niezwykłym doświadczeniem, podobnie jak niezwykła jest książka, która je zainspirowała. Autorką tej książki jest grudziądzka dziennikarka, która przeprowadziła wywiady z sześcioma osobami, które otrzymały tę prestiżową nagrodę. Każda z nich ma inną historię i inną pasję, ale łączy je miłość do Grudziądza, miasta, w którym się urodzili lub które wybrali na swoje miejsce życia. Poprzez rozmowy z Danutą Kołodziejską, Karolą Skowrońską, Krystyną Grabowską, Henrykiem Wichrowskim, Ryszardem Szczepańskim i Zbigniewem Tucholskim poznajemy nie tylko ich osobiste losy i dokonania, ale także odkrywamy urok i magię Grudziądza. To miasto nie jest wyjątkowe tylko ze względu na swoją lokalizację czy możliwości rozwoju, ale przede wszystkim ze względu na swoją niepowtarzalną atmosferę. Kto raz tu przyjedzie, ten na pewno będzie chciał wrócić.

Grudziądz jest miastem o bogatej historii i silnej tradycji. To tutaj odbywają się coroczne Zjazdy Kawalerzystów, które upamiętniają rolę kawalerii w polskiej armii. To tutaj dba się o integrację osób z niepełnosprawnościami, organizując dla nich Ogólnopolskie Przeglądy Twórczości Osób Niepełnosprawnych OPTAN, gdzie mogą wyrazić się poprzez sztukę. To tutaj kultywuje się pasję do sportu, wspierając zawodników, którzy zdobywają medale olimpijskie, takich jak Bronisław Malinowski czy Marta Wieliczko. To tutaj rozwija się gospodarka, opierając się na handlu, przemysłu i usługach, a także na rzemiośle i rodzinnych firmach, które przekazują swoje umiejętności z pokolenia na pokolenie. To tutaj znalazły schronienie osoby zesłane na Sybir, które przeżyły trudne chwile w swoim życiu, a potem osiedliły się na grudziądzkiej ziemi. O nich opowiada książka Aleksandry Pasis, która przedstawia różne losy, perspektywy i doświadczenia tych ludzi.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(5)

😁😁

3 0

Radny Smolarek na sesji za cziPOwaniem psów. Może osobiście się zaczipuje? Będziemy wtedy wiedzieli, gdzie kundle chodzą. 08:59, 01.03.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

reo

Gość Gość

7 1

Ta pasis odklejona i negatywne pseudo dziennikarstwo 👎 09:06, 01.03.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

😂😂

4 0

To musi być grafomania jak jej artykuły w pomorskiej. Godna następczyni Rzeszutowej. Czekamy na artykuł o paprotce. 18:21, 02.03.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Gość Gość

4 0

Marna dziennikarka 👎 15:08, 03.03.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

😂😂

2 0

Same negatywne komentarze świadczą o poziomie warsztatu autorki. 20:29, 04.03.2024

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%