KS Stal Grudziądz - SPS Dragon Dobre na Mniszek Arenie 3:0

18:55, 07.04.2018 J.R Aktualizacja: 14:56, 08.04.2018
Skomentuj

Kolejny mecz w play off II ligi siatkówki mężczyzn rozpoczął się punktualnie o 18.00 na Mniszek Arenie w Grudziądzu. Miejscowa KS Stal Grudziądz podjęła na swoim boisku SPS Dragon Dobre. Jest to drugie spotkanie tych zespołów w play off. Pierwszy mecz grudziądzanie wygrali na wyjeździe 3:1. Początek spotkania dla gospodarzy był niezbyt dobry, ale później siatkarze Piotra Gabrycha wyszli na prowadzenie, uzyskując przewagę kilku punktów. W dalszej części seta przewaga gospodarzy rosła i w rezultacie wygrali seta 25:17.

Drugi set to wyrównana walka od początku punk za punkt, ale w końcu goście wychodzą na prowadzenie i uzyskują kilkupunktowe prowadzenie. Przy stanie 15:10 dla gości trener Piotr Gabrych poprosił o czas. Zmobilizowało to naszych siatkarzy i zaczęli odrabiać straty. Jak stopniała przewaga gości do 2 punktów trener SPS Dragon poprosił o czas. Gospodarze doprowadzają do wyrównania przy stanie 17:17. Później zacięta walka punkt za punkt i przy stanie 23:22 gospodarze wychodzą na prowadzenie. Wtedy też o czas poprosili goście. Przy stanie 24:22 mamy pierwszą piłkę setową, którą grudziądzanie wykorzystują i obejmują prowadzenie w meczu 2:0.

Trzeci set mocno rozpoczynają gospodarze i szybko uzyskują przewagę. Przy stanie 4:1 o czas poprosili goście. Pozwala im to na doprowadzenie do remisu przy stanie 6:6. Później KS Stal uzyskuje przewagę kilku punktów, ale goście się nie poddają i zaciekle walczą o odzyskanie prowadzenia. Gospodarze jednak nie oddają prowadzenia do końca meczu i wygrywają trzeci set 25:20. Tym sposobem cały mecz 3:0.

Kolejna faza rozgrywek play off z zespołem Stoczniowiec Gdańsk.