Zamknij
REKLAMA

Sprzedaż mieszkań z bonifikatą w Grudziądzu

07:41, 05.03.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Poniżej przypominamy zasady kupna mieszkania z zasobów Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami z 70% bonifikatą.

Zgromadzenie Wspólników zobowiązało MPGN uchwałą z 29 marca 2006 r. do stosowania ulgi przy sprzedaży lokali mieszkalnych na rzecz ich najemców wraz z udziałem w nieruchomości wspólnej, w budynkach wniesionych aportem przez gminę-miasto Grudziądz do Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Nieruchomościami. Jednocześnie Spółka powinna prowadzić sprzedaż w sposób, który nie będzie miał negatywnego wpływu na jej kondycję finansową. W związku z tym, od 3 stycznia 2011 r., obowiązuje uchwała Zarządu MPGN określająca zasady i kryteria prowadzenia sprzedaży lokali mieszkalnych z bonifikatą.

Każdy wniosek o wykup lokalu z bonifikatą jest rozpatrywany indywidualnie. Ulga przysługuje najemcy, który m.in.:

  • najmuje lokal od minimum 10 lat,
  • jest zameldowany w lokalu i w nim na stałe zamieszkuje,
  • nie ma zaległości wobec Spółki, 
  • nie posiada żadnych praw do innego lokalu mieszkalnego lub nieruchomości zabudowanej budynkiem przeznaczonym na cele mieszkalne, poza lokalem, o wykup którego się ubiega oraz nie wyzbył się tych praw w ciągu ostatnich 3 lat.

Od 2009 r. Spółka MPGN zrealizowała łącznie 572 wniosków o wykup lokalu z bonifikatą, z tego odmowę otrzymało 167 osób. W przypadku odmowy najemca uzyskuje informację o przyczynie podjęcia takiej decyzji. Najczęściej negatywne rozpatrzenie sprawy związane było z zaległościami czynszowymi, niezamieszkiwaniem najemcy w danym lokalu (np. posiadanie domu lub zamieszkiwanie w innym mieście lub za granicą i podnajmowanie mieszkania komunalnego) lub niespełnieniem warunku okresu najmu.

Warto pamiętać, że prawo najemców do wystąpienia z wnioskiem o wykup lokalu mieszkalnego nie oznacza dla Spółki obowiązku jego sprzedaży. Najemcy, zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami, przysługuje pierwszeństwo w jego nabyciu w przypadku przeznaczenia nieruchomości do sprzedaży.

Szczegółowe informacje na temat procedury wykupu mieszkania z 70% bonifikatą uzyskać można w siedzibie Spółki przy ul. Skłodowskiej-Curie 5-7 lub znaleźć na stronie www.mpgn.com.pl.

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone