Na sygnale - Wydarzenia w Grudziądzu i okolicach

Zamknij
Nocny rajd na ulicy Śniadeckich. Rozpędzone auto wjechało w sznur zaparkowanych pojazdów, uszkadzając aż dziewięć z nich. Dwie osoby podróżujące osobówką trafiły pod opiekę medyków.
Grudziądzka straż pożarna świętuje 150-lecie swojego istnienia! Z tej okazji na placu przed naszą lokalną komendą odbyły się huczne wojewódzkie obchody Dnia Strażaka. To historyczny moment dla miasta i powód do wielkiej dumy dla wszystkich mieszkańców.
Grudziądzcy policjanci z wydziału kryminalnego zlikwidowali ogromny magazyn nielegalnych substancji. W ręce mundurowych wpadł 37-letni mieszkaniec naszego miasta, który handlował narkotykami i lekiem bez zezwoleń na masową skalę. Funkcjonariusze zabezpieczyli łącznie ponad 30 kilogramów narkotyków oraz kilkanaście tysięcy opakowań medykamentów.
Do niebezpiecznego zdarzenia drogowego doszło minionej nocy w Pieńkach Królewskich pod Grudziądzem. Rozpędzony samochód osobowy z impetem wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji. Na miejscu natychmiast interweniowały służby ratunkowe.
Dzisiaj rano na drodze wojewódzkiej nr 538 w Mełnie doszło do bardzo groźnego zdarzenia. Tuż po godzinie 7:30 służby ratunkowe otrzymały zgłoszenie o potrąceniu rowerzysty. Siła uderzenia była na tyle duża, że na miejsce wezwano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.
Gorący wieczór na osiedlu w Grudziądzu. Strażacy interweniowali przy ulicy Tczewskiej, gdzie doszło do groźnego pożaru wiaty śmietnikowej. Choć nikomu nic się nie stało, straty materialne są spore – wysoka temperatura uszkodziła zaparkowane w pobliżu pojazdy.
To niepokojący czas dla właścicieli punktów gastronomicznych w Grudziądzu. Po groźnym pożarze food trucka przy ul. Konarskiego, do którego doszło 18 kwietnia, dzisiejszego poranka ogień strawił kolejny obiekt – tym razem na osiedlu Lotnisko.
Wczorajsze działania grudziądzkiej drogówki nie pozostawiają złudzeń – problem nadmiernej prędkości na naszych drogach wciąż jest ogromny. Podczas ogólnopolskiej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości” policjanci skontrolowali ponad 130 pojazdów. Statystyki są niepokojące: niemal 80% kierowców jechało zbyt szybko.
Wczoraj wieczorem strażacy interweniowali przy ulicy Kalinkowej, na terenie dawnej cegielni. Płonęły tam suche trawy – to scenariusz, który w tym rejonie Grudziądza powtarza się niemal każdej wiosny. Mimo drastycznego zaostrzenia kar, plaga wypalania nieużytków wciąż trwa.
Przepisy dotyczące ograniczenia celowego driftowania oraz jazdy na jednym kole znalazły się w ustawie o zmianie niektórych ustaw w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, która w przeważającej części weszła w życie 29 stycznia.
27-letni mężczyzna odpowie za brutalny rozbój, do którego doszło na początku marca w Grudziądzu. Napastnik pobił 61-latka, a następnie ukradł mu telefon komórkowy. Dzięki informacjom od rodziny pokrzywdzonego i szybkiej reakcji policji, sprawca wpadł już następnego dnia.
Makabryczne odkrycie w rejonie Jeziora Rudnickiego Wielkiego wstrząsnęło Grudziądzem. W pobliżu opuszczonego budynku przy Drodze Jeziornej znaleziono ciało 58-letniego mężczyzny. Jak ustaliliśmy, zaledwie kilka godzin przed śmiercią grudziądzanin był objęty policyjną interwencją.
Przełom w głośnej sprawie zaginięcia mieszkańca Grudziądza w Wielkiej Brytanii. Po kilku latach intensywnego śledztwa, prowadzonego przez polskie i brytyjskie służby, odnaleziono ciało 57-latka. Mężczyzna padł ofiarą brutalnego morderstwa, a jego zwłoki zostały ukryte w walizce i porzucone w lesie. Podejrzani o tę zbrodnię są już w rękach polskiego wymiaru sprawiedliwości.
Zmiany, które weszły w życie 3 marca, to efekt opracowanej przez resort infrastruktury nowelizacji Prawa o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw. Celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz mobilność młodych osób.