Zamknij
REKLAMA
REKLAMA
13:49, 24.11.2020
Przewodniczący klubów Sojuszu Obywatelski Grudziądz, Prawa i Sprawiedliwości i Koalicji Obywatelskiej zwrócili się z prośbą o spotkanie do Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego Piotra Całbeckiego. Tematem spotkania ma być Regionalny Szpital Specjalistyczny im. W. Biegańskiego w Grudziądzu.
13
12:55, 24.11.2020
Kilka dni temu pisaliśmy na portalu o przegraniu kolejnych spraw sądowych przez MPGN z Klubem Sportowym STAL Grudziądz. Wiele z tych rozstrzygnięć jest już prawomocna i wykonana przez MPGN, część z nich czeka na wykonanie. W każdej z tych spraw sądy jednoznacznie wskazywały na bezprawne działanie miejskiej spółki, a wszystkie spory sądowe zainicjował swoim działaniem zarząd spółki, w której prezesem była Joanna Elszkowska. Do walki sądowej MPGN wynajął nawet kancelarię prawną z Poznani, która za usługi zainkasowała dziesiątki tysięcy złotych.
11:20, 24.11.2020
Zgodnie z tradycją kolację wigilijną rozpoczynamy wtedy, kiedy na niebie pojawi się pierwsza gwiazdka. Pierniki, barszcz z uszkami czy pierogi to tylko kilka z dań kojarzących się ze Świętami Bożego Narodzenia. W tym roku kilkaset wieczerzy trafi do najbardziej potrzebujących seniorów z Grudziądza.
10:58, 24.11.2020
"Protokół sanitarny dotyczący korzystania ze stacji narciarskich dopracowany, stoki będą zimą otwarte. Dziękuję partnerom: branży narciarskiej i Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu za świetną współpracę" - napisał Gowin.
08:43, 24.11.2020
Gdy restauracje walczą o przetrwanie, a wiele osób nie może sobie pozwolić choć na jedno ciepłe danie w ciągu dnia, nie możemy pozostać obojętni. Chcemy wesprzeć z jednej strony pracowników branży gastronomicznej, a z drugiej osoby najbiedniejsze, potrzebujące ciepłego posiłku. Wszystkie środki z emisji charytatywnego bloku reklamowego i akcji antenowych emitowanych w dniu 12 grudnia na kanale TVN oraz zgromadzone na ten cel przez Fundację TVN „Nie jesteś sam” przeznaczymy na obiady dla osób potrzebujących. Ugotują je restauratorzy, którzy zgłoszą się do udziału w akcji.
21
14:41, 23.11.2020
Kilka dni temu na konferencji prasowej w Zakurzewie, Prezes MWiO Tomasz Pasikowski poinformował, że są już gotowe rozwiązania wprowadzenia opłat za deszczówkę wszystkim mieszkańcom Grudziądza.
14:11, 23.11.2020
Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Grudziądzu przystąpił do programu „Wspieraj Seniora”, który jest skierowany do seniorów powyżej 70 życia, a także w szczególnych przypadkach osobom poniżej 70 roku życia, którzy decydują się na pozostanie w domu w związku z występującym zagrożeniem zakażeniem Covid-19.
1
08:23, 23.11.2020
Zmniejszenie liczby ofiar zatruć tlenkiem węgla, to główny cel ogólnopolskiej kampanii edukacyjno-informacyjnej „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, którą w naszym regionie kontynuują: Wojewoda Kujawsko-Pomorski Mikołaj Bogdanowicz oraz Kujawsko-Pomorski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej starszy brygadier Jacek Kaczmarek.
17:09, 21.11.2020
W sobotę premier Mateusz Morawiecki przedstawił plan działania na najbliższy czas obejmujący "etap odpowiedzialności" - od 28 listopada do 27 grudnia oraz "etap stabilizacji" - najwcześniej od 28 grudnia, jeśli spadnie liczba zachorowań. Jeśli przekroczymy średnią liczbę zakażeń na poziomie 27 tys., możliwe będzie wprowadzenie kwarantanny narodowej.
3
10:40, 20.11.2020
Prezydent Grudziądza Maciej Glamowski, Dyrektor Zarządu Dróg Miejskich Jarosław Murgała oraz przedstawiciel firmy STRABAG Bogusz Czupryński poinformowali o zakończeniu inwestycji przebudowy ul. Kruszelnickiego w Grudziadzu. Ulica zyskała nową nawierzchnię oraz dwupasmowy mostek przez kanał Trynka.
41
19:51, 19.11.2020
Dzisiaj w Zakurzewie Zarząd MWiO przedstawił nową linię segregacji odpadów w Zakurzewie. Przy tej okazji dziennikarze zapytali Prezesa Tomasza Pasikowskiego: Co dalej z deszczówką w Grudziądzu? Kiedy mieszkańcy Grudziądza mogą się spodziewać wprowadzenia opłat za deszczówkę?
3
14:24, 19.11.2020
Podczas konferencji prasowej szef MEiN przypomniał, że zespoły eksperckie rozpoczęły prace pod koniec października. Jak uzasadniał, skorygowanie podstaw programowych w zakresie przedmiotów egzaminacyjnych było potrzebne, gdyż obecni maturzyści i ósmoklasiści byli poszkodowani najpierw z powodu strajku nauczycieli, a potem z powodu nauki zdalnej prowadzonej wiosną i teraz. "Ci uczniowie nie byli w stanie zdobyć tak dużej wiedzy, jaką zdobyliby, gdyby nauka odbywała się normalnie, w systemie stacjonarnym i przez cały czas" - argumentował Czarnek.
5
13:37, 19.11.2020
Wczoraj, 18 listopada Prezes KS Stal Grudziądz odebrał klucze od pomieszczeń, które były wynajmowane przez klub od MPGNu przy Curie -Skłodowskiej w Grudziądzu. Jest to realizacja wyroku sądu, który nakazał miejskiej spółce zwrot pomieszczeń oraz wezwał do zaniechania dalszych naruszeń.
10
10:32, 19.11.2020
Prezydent Maciej Glamowski przekazał Miejskiej Komendzie Policji w Grudziądzu drona do zadań specjalnych. Dron ma służyć do patrolowania terenów leśnych i zielonych, jak np. Błonia Nadwiślańskie. Przyda się również do poszukiwań osób zaginionych.
17:04, 18.11.2020
Ciężko wyobrazić sobie współczesny świat bez programowania. Wpływa ono przecież na całą naszą rzeczywistość, pozwalając cieszyć się smartphonami, grami, Internetem i najróżniejszymi gadżetami. Szacuje się, że w przeciągu kilku następnych lat wpływ programowania na nasze życie będzie jeszcze większy, a co za tym idzie zarobki programistów znacząco wzrosną. Właśnie startują darmowe warsztaty dla szkół, podczas których uczniowie i nauczyciele będą mieli okazję stworzyć własne projekty programistyczne!
REKLAMA