Zamknij
REKLAMA

CBA zatrzymało pięć osób w sprawie ustawiania przetargów

21:16, 21.06.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego zatrzymali pięć osób, którym Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy postawiła zarzuty dotyczące zmowy przetargowej, czyli przestępstwa za które grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Sprawa dotyczy wejścia w porozumienie w celu wywarcia wpływu na przetargi organizowane przez PKP w związku z realizowaną inwestycją budowy dworca Olsztyn Główny oraz postępowania przetargowego w zakresie dostaw urządzeń medycznych i wyposażenia medycznego.

CBA zatrzymało pięć osób i wszystkie usłyszały zarzuty. Są to dyrektor projektu inwestycji Joanna O., prokurent firmy projektowej Anna T., właściciel prywatnej firmy projektowej Mirosław P., prezes zarządu firmy zajmującej się zamówieniami publicznymi w sferze medycznej Katarzyna M. oraz kierownik działu zamówień publicznych jednego z toruńskich szpitali Krystyna M. – poinformowała rzecznik Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy, Agnieszka Adamska-Okońska.

Prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci dozorów policji, połączonych z zakazem kontaktowania się, poręczeń majątkowych, a wobec osób zajmujących stanowiska w instytucjach, które objęte są śledztwem, także zawieszenia w czynnościach służbowych – dodała Adamska-Okońska.

Jedna z osób zatrzymanych to Katarzyna M., która pełni funkcję prezes zarządu firmy zajmującej się zamówieniami publicznymi w sferze medycznej, współpracuje z Ratuszem oraz szpitalem.

Zwróciliśmy się do Rzecznika Prezydenta Grudziądza o komentarz w tej sprawie.

Do czasu zakończenia postępowania Prezydent Grudziądza nie będzie udzielał komentarza - Magdalena Jaworska-Nizioł rzecznik prasowy Urząd Miejski w Grudziądzu

Katarzyna M. również nie chała komentować tej sprawy, odesłała nas do Rzecznika Prezydenta.

Katarzyna M. została zatrudniona w Ratuszu w Grudziądzu w lipcu 2017 roku. Została doradcą prezydenta ds. restrukturyzacji finansów szpitala. Od 5 grudnia 2017 roku została powołana na stanowisko prezesa Grudziądzkich Inwestycji Medycznych. Kandydaturę poparła rada nadzorcza GIM-u. Katarzynę M. rekomendował prezydent Robert Malinowski, po tym jak z pełnienia funkcji prezesa GIM-u zrezygnował Piotr Jaskulski. 

22 czerwca br. w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu odbyła się uroczystość zakończenia remontu pomieszczeń SOR, gdzie zainstalowano nowy tomograf komputerowy w której udział brała Pani prezes. Szczególne podziękowania otrzymała od vice Prezydenta Marka Sikory. 
 

(PAP)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (4)

LauraLaura

1 0

Zaczynaja wychodzić brudy.. 22:45, 22.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

jaja

2 0

jak urząd miasta nie chce się wypowiadać to coś jest na rzeczy 09:20, 23.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gotargotar

2 0

pani prezes powinna zwolniona, a ona jeszcze na imprezkę poszła i gratulacje przyjmowała, co za beszczelność 23:17, 23.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MiśMiś

2 0

Łysy i jego banda miejmy nadzieję , że CBA przyjdzie po niego.Emeryturę powinien spędzić na Sikorskiego. 09:28, 24.06.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone