Zamknij

Co robić w weekend w Grudziądzu i regionie? CoGdzieKiedy

10:13, 14.09.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj wieczorem od 18.00 w Fado Cafe zakończenie lata. Wystąpi Tomek "Teacher" Jarmołkiewicz - miejski bard, miłośnik muzyki country, autor polsko- i anglojęzycznych tekstów oraz piosenek. Wydał w pełni autorską płytę "Jestem z Chełmna, mówię JO". Niedawno ukazała się, okrzyknięta objawieniem na polskiej scenie muzyki country, płyta Alicji Boncol BIG POWER KICK, z tekstami jego autorstwa. Teacher jest nauczycielem języka angielskiego oraz animatorem kultury, gdzie wspiera młode talenty; tego wieczoru na scenę zaprosi dwie młode i utalentowane wokalistki: Patrycję Rutkowską oraz Patrycję Seehaber - w lipcu wystąpiły na XXXVII Pikniku Country & Folk w Mrągowie. W programie wieczoru zatytułowanego "Nutami po sercu, słowami po duszy", usłyszeć będzie można nastrojowe autorskie ballady: piękne melodie i mądre, pełne emocji słowa piosenek. Nie zabraknie też muzyki nieco żwawszej oraz znanych piosenek we własnych aranżacjach.

W sobotę 15 września weekend w Muzeum w Grudziądzu. Muzeum zaprasza do bezpłatnego zwiedzania wszystkich wystaw stałych i czasowych. Dla odwiedzających zostaną udostępnione między innymi ekspozycje archeologiczne oraz wystawa poświęcona historii miasta od średniowiecza po rok 1939. 

Z okazji dnia sprzątania świata o godz. 12.00 rozpocznie się festyn na Błoniach Nadwiślańskich. Zaplanowano liczne atrakcje m.in. nietypowy mecz piłki nożnej, dmuchane zjeżdżalnie, warsztaty recyklingowe. Będą także prowadzone zbiórki elektrośmieci, płyt CD oraz plastikowych nakrętek. W czasie trwania akcji odbędą się również rozstrzygnięcia konkursów: „Grudziądzki Przyjaciel Przyrody” , „Eko wakacje"oraz "Wakacje z przyrodą w tle".

W niedzielę zapraszamy na Święto Róży do Parku Miejskiego w Grudziądzu. To spotkanie z najpiękniejszymi kwiatami, które zdobią nasz zabytkowy park. Tego dnia przewidziano wiele atrakcji związanych z różami - w tym kiermasz roślin, opowieści o gatunkach róż hodowanych w naszej Różance, a także warsztaty kreatywne, plenerowe studio fotograficzne, happening artystyczny Yarnbombing, zajęcia dla najmłodszych i wiele innych atrakcji.

Oczywiście atrakcji na weekend jest znacznie więcej. Wszystko znajdziecie na naszym portalu w zakładce Co?Gdzie?Kiedy?

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone