Zamknij
REKLAMA

Dyrektor szpitala wskazał winnych złej sytuacji miasta

16:52, 03.10.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

To Maciej Glamowski i Michał Czepek są odpowiedzialni za złą sytuację finansową Grudziądza. To ci panowie od wielu lat konstruowali budżet miasta, który nie jest w stanie udźwignąć uchwał finansowych uchwalanych przez Radę Miasta. To nie szpital jest zdołowany, i że szpitala na nic nie stać, to budżet miasta jest niewydolny. Nie będę kandydował w gronie osób, które przez wiele lat szkodziły i szkalowały szpital. Dyrektor skomentował jedno z haseł wygłaszane przez Macieja Glamowskiego „I love Grudziądz” – żeby kochać Grudziądz to trzeba kochać ludzi, a nie kochać siebie i władzę. Takie słowa padły dzisiaj z ust Dyrektora szpitala Marka Nowaka na zadane pytanie przez dziennikarzy, dlaczego nie startuje w tegorocznych wyborach samorządowych.  

Na konferencji prasowej dowiedzieliśmy się również, że już od lutego 2019 roku zostanie uruchomiona na terenie szpitala szkoła pielęgniarstwa. Trwają negocjację z dwiema uczelniami o objęcie partnerstwa nad szkołą. Średnia wieku pielęgniarek w Polsce to aż 51 lat, więc jest bardzo duże zapotrzebowanie na pielęgniarki. Na początek planowana jest rekrutacja na poziomie 30-40 pielęgniarek, które po zakończeniu szkoły znajdą pracę w szpitalu.

Poinformowano również o planach związanych z uruchomieniem projektu dla seniorów tworząc dzienny oddział pobytu - opieki nad osobami starszymi, który będzie czynny od 7-16. Szpital zapewni dla tych osób również transport. Będzie również możliwość skorzystania z takiej pomocy w domu pacjenta. Na ten projekt zostały złożone wnioski o dofinansowanie  Szpital przygotował, również podręcznik dla opiekunów osób starszych.

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (5)

jaja

2 0

Nowak ma rację, że Glamowski i Czepek są odpowiedzialni za złą sytuację budżetu miasta, od wielu lat go konstruowali, a teraz udają że nic się nie stało. mam nadzieję że mieszkańcy odpowiednio ich rozliczą 19:57, 05.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

EwaEwa

1 0

To bzdury z rury.....za szpital odpowiada jego kierownictwo, za finanse miasta rządzący miastem de facto.......nie radni. 15:45, 07.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ThuuskThuusk

0 1

Nowak co ty pier....lisz. Za sytuacje szpitala odpowiadają pacjenci ty żydku jeden. 06:32, 16.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SealordSealord

1 1

Nowak, takim jak ty powinno się ręce obcinać!!!! 20:54, 18.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

SprawiedliwySprawiedliwy

1 1

I kto to mówi hipokryta,to on odpowiada za złą sytuację,krętacz i manijak 17:56, 19.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone