Zamknij
REKLAMA

Pirat drogowy z Mokrego w rękach policji

13:33, 15.10.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Kilkanaście zgłoszeń dotyczących pirata drogowego z podgrudziądzkiej wsi Mokre nanieśli mieszkańcy na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. Młody mężczyzna nie dość, że nie posiadał prawa jazdy jeździł bardzo brawurowo i niebezpiecznie. Policjanci wyeliminowali go z ruchu. Stróże prawa chcą by sprawcę „rozliczył” sąd. Mundurowi będą wnioskować też o karę dodatkową w postaci zakazu prowadzenia pojazdów.

Grudziądzcy policjanci otrzymali kilkanaście informacji za pośrednictwem KMZB, które dotyczyły pirata drogowego z podgrudziądzkiej miejscowości Mokre. KMBZ umożliwia nie tylko naniesienie zgłoszenia o niepokojących zdarzeniach, ale także sprecyzowanie przekazywanych wiadomości. Mundurowi dzięki temu wiedzieli już, gdzie i jakimi pojazdem jeździ pirat. Każde z otrzymanych zgłoszeń weryfikowali policjanci. Nie zawsze jednak patrol policji pojawił się w tym samym miejscu i czasie co sprawca wykroczeń.

Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów na ul. Dębowej w Grudziądzu. 18 – latek kierował tym razem motocyklem, wcześniejsze zgłoszenia dotyczyły samochodu osobowego. Kierujący nie posiadał uprawnień do prowadzenia pojazdu. Funkcjonariusze oczywiście nie zezwoli już na dalszą jazdę. Stróże prawa wydali dyspozycję odholowania motocykla na parking strzeżony. Koszty transportu i postoju na parkingu będzie musiał pokryć właściciel pojazdu. W sprawie popełnionego wykroczenia - kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień zostanie skierowany wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Grudziądzu. Mundurowi będą wnioskować w tej sprawie o orzeczenie kary dodatkowej w postaci zakazu prowadzenia pojazdów – wtedy jeśli kierujący nadal będzie lekceważył prawo i jeździł bez prawa jazdy odpowie za popełnione przestępstwo. Zatrzymany jest znany grudziądzkim policjantom i to nie pierwsze jego przewinienie w ruchu drogowym. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

RowerzystaRowerzysta

0 0

Dnia 10sroda czy ktos widzial,ul Hallera o 17:35do17:55jak kierowca jasnego samochodu o malo nieuderzyl w prawidlowo jadacego rowerzyste ktory po pasach dla rowerow byl juz na pasie od parku Nie probowal nawet zwolnic choc mial sporo czasu Jechal od lotniska szybko,jakby chcial walnac rowerzyste 15:01, 20.10.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone