Zamknij
REKLAMA

Zakaz wędkowania w akwenie portowym na Marinie w Grudziądzu

15:15, 09.01.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W trosce o ryby Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku informuję, iż na wniosek władz Okręgu Polskiego Związku Wędkarskiego wprowadza się zakaz wędkowania w akwenie portowym na obiekcie Mariny przy ul. Portowej 8 w terminie od 10 stycznia do 31 marca 2019 roku oraz od 1 listopada do 31 marca w kolejnych latach.

Podyktowane jest to faktem masowego zimowania ryb w akwenie, co wykorzystywane jest przez nieetycznych wędkarzy oraz kłusowników do odłowu niezgodnego z regulaminem oraz kaleczenie dużej ilości ryb.

W okresie od 1 kwietnia do 31 października w porcie można wędkować, a porządek i przestrzeganie regulaminów amatorskiego Połowu Ryb PZW na bieżąco kontroluje Straż Rybacka, pracownicy Okręgu PZW, oraz pracownicy obsługi portu. Do wędkowania upoważnia posiadanie pozwolenia na wędkowanie wraz z wykupioną aktualną składką na wędkowanie na wodach PZW Okręg Toruń. Należy posiadać „białą” kartę wędkarską. Wędkujący są zobowiązani o dbanie o środowisko naturalne. Zabronione jest przebywanie nad akwenem pod wpływem alkoholu. Nie wolno też łowić ryb z pomostów. (MORiW)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone