Zamknij

Podsumowanie działań Prędkość na drogach powiatu grudziądzkiego

13:09, 05.02.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Wczoraj (4.01.2019) od wczesnych godzin porannych policjanci prowadzili działania pod kryptonimem „Prędkość”. Głównym zadaniem mundurowych było ujawnianie zbyt szybko jeżdżących kierowców. 43 kierowców dopuściło się wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze zatrzymali jedno prawo jazdy za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym.

Wczoraj (4.01.2019) ośmiu policjantów z grudziądzkiej „drogówki” rozpoczęło służbę o godz. 4.30. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu pojazdu z videorejestratorem sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą zbyt szybko.  Mundurowi uczestniczyli w działaniach wzmożonych pod kryptonimem „Prędkość”, które realizowane były na terenie całego województwa.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Grudziądzcy policjanci mierzący prędkość pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych. Działania trwały do godz. 12.30.

Policjanci skontrolowali 71 pojazdów. 43 kierowców zostało przyłapanych na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze wobec tych kierowców stosowali pouczenia i mandaty. Mundurowi w jednym przypadku za przekroczenie prędkości powyżej 50 km/h w obszarze zabudowanym zatrzymali prawo jazdy. Dokument uprawniający do kierowania pojazdami stracił kierowca chryslera, który pędził ul. Peszkowskiego 121 km/h w miejscu, gdzie mógł najwyżej 70 km/h. Za przekroczenie prędkości o 51 km/h 39 – latek starci prawo jazdy na okres trzech miesięcy.

Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone