Zamknij
REKLAMA

Skarga Klubu Radnych PiS na Prezydenta Grudziądza

14:35, 18.03.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

15 marca do Przewodniczącego Rady Miejskiej Grudziądza wpłynęła skarga na bezczynność Prezydenta Grudziądza. 

SKARGA

Zgłaszamy skargę na bezczynność Prezydenta Grudziądza w sprawie odpowiedzi na interpelację naszego klubu złożoną w dniu 27 lutego 2019 r. i złamanie w ten sposób przepisów art.24 ust.6 Ustawy o samorządzie gminnym.

UZASADNIENIE

Podczas Sesji Rady Miejskiej w dniu 27 lutego 2019 r. nasz klub złożył interpelację w sprawie udostępnienia informacji na temat kondycji finansowej miasta, spółek komunalnych i Regionalnego Szpitala Specjalistycznego. 
Informacje te mają kluczowe znaczenie dla właściwej oceny kondycji miasta na początku obecnej kadencji (swoisty Bilans Otwarcia) oraz dla podejmowania racjonalnych i odpowiedzialnych decyzji w sprawie jej poprawy.
Od wyborów samorządowych minęły ponad 4 miesiące, a Rada Miejska nie dysponuje podstawowymi danymi do oceny rzeczywistej sytuacji finansowej miasta i jednostek z nim powiązanych. Nie pozwala to również na ustalenie osób odpowiedzialnych za doprowadzenie do aktualnej sytuacji.
Brak takiej informacji nie pozwala odpowiedzialnie decydować o realności Budżetu Grudziądza i Wieloletniej Prognozy Finansowej.
Ustawodawca w ostatniej nowelizacji ustawy o samorządzie gminnym zdecydowanie wzmocnił rolę i znaczenie instytucji interpelacji radnego czy grupy radnych. Równocześnie uregulował ustawowo termin na udzielenie odpowiedzi na interpelację (14 dni) i nakazał jej publikację w Biuletynie Informacji Publicznej.
W przypadku naszej interpelacji żaden z tych warunków nie został spełniony.
Nie otrzymaliśmy również jakiejkolwiek informacji o powodach nie udzielenia odpowiedzi ani o terminie, do którego odpowiedź zostanie udzielona.
Uważamy to za dowód arogancji i lekceważenia w stosunku do opozycyjnego klubu radnych i domagamy się przestrzegania prawa przez Prezydenta Grudziądza i podległe mu służby.

Sławomir Szymański
Przewodniczący Klubu Radnych PiS

Do wiadomości:
Wojewoda Kujawsko-Pomorski

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (7)

loleklolek

12 2

Zgadzam sie calkowicie z radnymi klubu PiS Rzadzacych nie interesuje miasto tylko posady dla kolesi.Moim zdaniem na koniec roku miasto zostanie bez srodkow finansowych a dlug sie powiekszy. Koryt przybywa a kasy ubywa. Pan doktor od ekonomii chyba jest uczniem szwagra. 15:19, 18.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JAJA

12 1

Doktór powiela model gdański otoczył się miernotami, którzy za posady zrobią wszystko żeby się tylko jak najwięcej nażreć w kwestiach najważniejszych milczy, pokazuje się , a to strażnik roku ,a to kolarz w ratuszu albo smutki o tolerancji w szkole ,a gdy już zacznie coś mówić to mija się z prawdą, przykład podpisu pod umową z arrivą i prognozą z RIO .To nie tylko radni PIS są lekceważeni my mieszkań też mamy dość tego typa. 18:08, 18.03.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

LeoLeo

0 0

To nie doktur , to szwagier adamowicia. 08:41, 19.03.2019


jan88jan88

0 9

Szanowni Państwo - terminy obowiązują wszystkich a ten jeszcze nie minął. Większość odpowiedzi na pytania jest powszechnie znana. Skarga jest bezzasadna i wątpliwej jakości jak i sama treść zapytań. Niczego innego po tym gremium nie można się było spodziewać... 11:13, 19.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

romaroma

1 0

a kiedk na byłego prezydenta i jego klikęy zostanie złożony jakiś wniose 21:45, 20.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

roma roma

3 0

a kiedy zostanie złożony jakiś wniosek na byłego prezydenta i jego klikę 21:47, 20.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kikkik

3 0

Kiedy Maciej G. złoży skargę na Roberta M. za doprowadzenie miasta na skraj bankructwa? Nigdy ! Dostałby takiego kopa w dupsko od kolegów z PO i posła że na krześle przez miesiąc by się nie usiadł.. 07:11, 21.03.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone