Zamknij
REKLAMA

Ewakuacja sądu w Grudziądzu. Służby szukają ładunku wybuchowego

12:13, 11.06.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Dzisiaj przed południem 11 czerwca do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym w Sądzie Rejonowym w Grudziądzu. Trwa akcja służb.

Zatelefonował mężczyzna do CPR z informacją, że w grudziądzkim sadzie jest ładunek wybuchowy. Informacja ta trafiła do nas, powiadomiliśmy odpowiednie służy oraz prezesa sądu. Prezes sądu podjął decyzje o ewakuacji budynku. Ewakuowano około 100 osób. W tej chwili na miejscu pracuje policja, straż pożarna. Służby będą sprawdzać obiekt, czy nie znajdują się tam ładunki wybuchowe. - asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu

Jak podaje policja działania zakończono o 12:13, nie stwierdzono ładunku wybuchowego. W tej chwili trwają działania w celu ustalenia personaliów osoby, która dzwoniła z informacją o ładunku wybuchowym. Informacja okazała się fałszywa.

Zgodnie z kodeksem karnym, każdemu kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.  

Sprawcy mogą zostać również obciążeni kosztami przeprowadzonej akcji ewakuacyjnej, czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji. Jakie to koszty? Jak informowaliśmy w 2013 r., na ponad 700 tys. zł oszacowano koszty działań blisko pół tysiąca policjantów i koszty ewakuacji 2,5 tys. osób po alarmach bombowych wywołanych przez Marcina L. E-maile o podłożeniu ładunków wybuchowych zostały rozesłał on do 22 instytucji w kraju, w tym szpitali, sądów i centrów handlowych oraz prokuratur.
 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (2)

XyzXyz

0 0

No i durnia i tak zaraz złapią, jak już go nie namierzyli. Co za ludzie bez rozumu. W czasie gdy faktycznie by ktoś mógł potrzebować pomocy służby muszą być zajęte przez idiotę. 14:43, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

0 0

czas temu też był telefon o podłożeniu bomby do dzisiaj go nie schwytano 12:45, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA