Zamknij
REKLAMA

Ewakuacja sądu w Grudziądzu. Służby szukają ładunku wybuchowego

12:13, 11.06.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj przed południem 11 czerwca do Centrum Powiadamiania Ratunkowego zadzwonił mężczyzna z informacją o podłożonym ładunku wybuchowym w Sądzie Rejonowym w Grudziądzu. Trwa akcja służb.

Zatelefonował mężczyzna do CPR z informacją, że w grudziądzkim sadzie jest ładunek wybuchowy. Informacja ta trafiła do nas, powiadomiliśmy odpowiednie służy oraz prezesa sądu. Prezes sądu podjął decyzje o ewakuacji budynku. Ewakuowano około 100 osób. W tej chwili na miejscu pracuje policja, straż pożarna. Służby będą sprawdzać obiekt, czy nie znajdują się tam ładunki wybuchowe. - asp. sztab. Jacek Jeleniewski
Oficer Prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Grudziądzu

Jak podaje policja działania zakończono o 12:13, nie stwierdzono ładunku wybuchowego. W tej chwili trwają działania w celu ustalenia personaliów osoby, która dzwoniła z informacją o ładunku wybuchowym. Informacja okazała się fałszywa.

Zgodnie z kodeksem karnym, każdemu kto wiedząc, że zagrożenie nie istnieje, zawiadamia o zdarzeniu, które zagraża życiu lub zdrowiu wielu osób lub mieniu w znacznych rozmiarach lub stwarza sytuację, mającą wywołać przekonanie o istnieniu takiego zagrożenia, czym wywołuje czynność instytucji użyteczności publicznej lub organu ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia mającą na celu uchylenie zagrożenia, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.  

Sprawcy mogą zostać również obciążeni kosztami przeprowadzonej akcji ewakuacyjnej, czy np. odszkodowaniami za straty spowodowane wstrzymaniem działalności danej instytucji. Jakie to koszty? Jak informowaliśmy w 2013 r., na ponad 700 tys. zł oszacowano koszty działań blisko pół tysiąca policjantów i koszty ewakuacji 2,5 tys. osób po alarmach bombowych wywołanych przez Marcina L. E-maile o podłożeniu ładunków wybuchowych zostały rozesłał on do 22 instytucji w kraju, w tym szpitali, sądów i centrów handlowych oraz prokuratur.
 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (2)

XyzXyz

0 0

No i durnia i tak zaraz złapią, jak już go nie namierzyli. Co za ludzie bez rozumu. W czasie gdy faktycznie by ktoś mógł potrzebować pomocy służby muszą być zajęte przez idiotę. 14:43, 11.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

gośćgość

0 0

czas temu też był telefon o podłożeniu bomby do dzisiaj go nie schwytano 12:45, 13.06.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone