Zamknij
REKLAMA

Inwestycje w grudziądzką oświatę. Podwyżki dla pracowników szkół

22:08, 11.07.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Dzisiaj 11 lipca na konferencji prasowej Prezydent Maciej Glamowski przedstawili plany oraz podjęte już kroki, które zaowocują inwestycjami w grudziądzkich szkołach.

Plan zakłada podniesienie dodatku na wychowawstwo z dotychczasowo najniższej w regionie kwoty 70 zł do kwoty 350 zł oraz podwojenie dodatku dla opiekuna stażu (z 50 zł do 100 zł). Ponadto uchwała Rady Miejskiej z 19 czerwca 2019 r. dała możliwość sukcesywnego zwiększania dodatku funkcyjnego dyrektorom oraz wicedyrektorom. Prezydent zdecydował również o podniesieniu dodatku motywacyjnego dla nauczycieli do kwoty 300 zł brutto. Pracownicy niepedagogiczni, którzy również pracują w grudziądzkich szkołach otrzymają podwyżkę w wysokości 300 zł netto/etat. Podwyżki obowiązywać będą od 1 września.

Zwiększona zostanie również pula nagród dla nauczycieli, z dotychczasowego 1% osobowego funduszu wynagrodzeń wszystkich placówek oświatowych w Grudziądzu, do co najmniej 1%. Fundusz wynagrodzeń o którym mowa w całości wynosi ok 90 mln zł rocznie. Oznacza to, że wszystkich nagród z okazji dnia nauczyciela będzie przyznanych więcej zarówno tych będących w gestii dyrektora jak i Prezydenta. Decyzje te, są wstępem do wyrównywania płac w wielu jednostkach samorządowych w naszym mieście, które w ostatnich latach były zaniedbywane.

Prezydent przedstawił także planowane remonty w poszczególnych szkołach. Wśród nich znalazły się remont budynku IV Liceum Ogólnokształcącym przy ul. Sienkiewicza,  remont szatni oraz zaplecza sanitarnego przy sali gimnastycznej w Szkole Podstawowej nr 16,  budowa boiska przy Szkole Podstawowej nr 3, wymiana parkietów na salach gimnastycznych w Szkole Podstawowej nr 20, naprawa dachu w Zespole Szkół Technicznych oraz wymiana okien w Szkole Podstawowej nr 21, Szkole Podstawowej nr 18 oraz w Bursie szkolnej. Dodatkowo niedługo ogłoszony zostanie przetarg na rozbudowę Szkoły Podstawowej nr 4 w Owczarkach. Łączna kwota planowanych remontów to 3,4 mln zł, a inwestycję w Szkole Podstawowej nr 4 szacuje się na kwotę 8 mln zł.

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (2)

GregGreg

3 1

Przepraszam, ale to rząd ogłosił, że nauczyciele dostaną podwyżki zgodnie z nowelizacja Karty nauczyciela z dnia 26 czerwca 2019 r. Dlaczego urząd przypisuje sobie to, co dali inni? 22:40, 11.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JAJA

2 1

A co tam robi POseł Szymański? Czyżby jakiś nowy pełnomocnik???? 12:12, 12.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone