Zamknij
REKLAMA

Oświadczenie dyrektora szpitala Piotra Drzymalskiego

16:05, 12.08.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Do redakcji portalu Grudziądz365.pl dotarło oświadczenie dyrektora szpitala Piotra Drzymalskiego, publikujemy je w całości.

Szanowni Państwo,
od kilku miesięcy Pan Marek Nowak podczas cyklicznych spotkań z dziennikarzami podważa sens wszelkich działań podejmowanych przeze mnie w zakresie bieżącej pracy placówki, jak i działań restrukturyzacyjnych.
Do tej pory starałem się nie odnosić do ataków kierowanych pod moim adresem, mając świadomość, że prowadzona przez byłego dyrektora Szpitala medialna polemika jest narzędziem w realizacji jego osobistych planów. Nie mogąc jednak pozostać obojętnym na pojawiające się nieprawdziwe informacje i oskarżenia, postanowiłem wydać oświadczenie w tej sprawie.
W Szpitalu wdrażany jest plan naprawczy przyjęty przez Radę Miejską Grudziądza. Wielokrotnie podkreślałem, że wymaga on podjęcia konkretnych czynności zarówno w zakresie redukcji kosztów, jak i wzrostu przychodów. Jednym z elementów restrukturyzacji jest łączenie oddziałów.
Wdrażanie wszelkich zmian poprzedzone jest szczegółowymi analizami oraz spotkaniami z koordynatorami oddziałów. Proces łączenia oddziałów ma na celu nie tylko obniżenie kosztów personalnych, ale również bardziej efektywne wykorzystanie infrastruktury szpitalnej oraz zasobów kadrowych.
W tym miejscu chciałbym z całą mocą podkreślić, iż sugestie, jakoby podejmowane działania były efektem, jak to określił Pan Marek Nowak „rozkazu z góry”, nie znajdują potwierdzenia w faktach. Przy okazji dementuję informację o rzekomym zwolnieniu kilkunastu pracowników obsługi Szpitala.
W związku z planowanymi zmianami na oddziałach pediatrycznych przygotowane zostało stosowne porozumienie dla Pani dr n. med. Ireny Nowak. Nie wyraziła ona jednak chęci zapoznania się z jego treścią pomimo, iż wielokrotnie podkreślałem, że zależy mi na kontynuowaniu współpracy. W związku z brakiem jakiegokolwiek porozumienia, a także odmawianiem przez Panią Ordynator udziału w kolejnych spotkaniach, zmuszony byłem dalsze działania prowadzić drogą korespondencyjną. Ponadto chciałbym podkreślić, że zarzuty Pana Nowaka dotyczące mobbingowania jego żony są absurdalne.
Odnosząc się do deklarowanej „pomocy” byłego dyrektora i jego „recept” na wyjście z trudnej sytuacji finansowej Szpitala pragnę zauważyć, że obecnej dyrekcji udało się pozyskać środki finansowe z NFZ z tytułu zapłaty za nadwykonania na poziomie powyżej 85% i to właśnie ta dyrekcja ciężko pracuje nad odbudową zaufania dostawców i kontrahentów.
Reasumując, moim podstawowym i najważniejszym celem jest naprawa sytuacji ekonomicznej grudziądzkiego Szpitala oraz zapewnienie bezpieczeństwa zdrowotnego Pacjentów. Nie jestem zainteresowany udziałem w rozgrywkach politycznych prowadzonych przez byłego dyrektora lecznicy, dlatego proszę, aby powstrzymał się od wzbudzania niepokojów i konfliktów, które powodują niepewność i obawy co do przyszłości placówki wśród Pracowników, Pacjentów oraz Mieszkańców Grudziądza.
Myślę, że działając dla dobra naszego Szpitala wszyscy powinniśmy pamiętać o jednej z naczelnych zasad etycznych w medycynie, którą Pan Marek Nowak, jako lekarz, z pewnością doskonale zna:
‘Primum non nocere’ , czyli ‘Po pierwsze nie szkodzić’.
Dyrektor Regionalnego Szpitala Specjalistycznego
im. dr. Wł. Biegańskiego w Grudziądzu
Piotr Drzymalski

[ZT]73218[/ZT]

 

REKLAMA
(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (6)

RealReal

7 6

Dzymalski zrób jakaś promocje jak w hipermarkecie... Masz wprawę... 16:14, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

AdiiAdii

0 6

Po Pierwsze Nie Szkodzić)- a co wam zrobiły dzieci że zamykacie oddział pediatryczny??????? SKANDAL NA SKALE UNII EUROPEJSKIEJ!!!!!!!! 19:38, 12.08.2019

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

NemoNemo

1 3

To się poskarż i napisz listy do Tuska i Fransa Timmermansa oni ukarzą Polskę.. ha, ha, ha, hi, hi, hi.... 19:53, 12.08.2019


AA

2 0

Czytaj ze zrozumieniem. Nikt niczego nie zamyka. To wyłącznie słowa manipulatora powtarzane przez tych co nie rozumieją co słyszą... Lepiej było za poprzedniej władzy, bo nikt nie mówił o sytuacji i wszystko było ściśle tajne, a szpital był prywatnym folwarkiem opartym wyłącznie na kolesiostwie? Jakim cudem NIK i ABW nic nie robią? To jest dopiero zagadka... 08:51, 14.08.2019


MłodaMłoda

0 4

Nie szkodzić !!!??? A w nocy jak leków na oddziały brakuja to skąd brać? Najlepiej wszystko pozamykać, może kiedyś ktoś zrobi zestawienie zgonów o ile więcej jest ich teraz. 20:07, 12.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

człowiek człowiek

0 0

Przecież ten szpital to dno !!! Jak mój tata umierał to na oddziale nie było nawet lekarz. 12:12, 15.08.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone