Zamknij
REKLAMA

Są fundusze na upiększenie Parku Miejskiego w Grudziądzu

12:23, 29.05.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku uzyskał bezzwrotne dofinansowanie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska  w wysokości 22.900 zł na wzbogacenie szaty roślinnej w Parku Miejskim. Pozwoli to zrealizować przygotowany w ubiegłym roku projekt „Zmiany sposobu zagospodarowania Parku Miejskiego w Grudziądzu”, autorstwa architektki krajobrazu Magdaleny Biernat. Projekt został zaakceptowany przez Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków.

Prace skupią się na trzech miejscach w parku: okolicy stawu, na skarpie z ruiną oraz w otoczeniu pola do minigolfa. Zostaną tam uzupełnione rośliny posadzonych już gatunków takich jak magnolie, trzmieliny, suchodrzew chiński, rododendrony, cisy czy lilaki a także wprowadzone nowe gatunki: irgi, śnieguliczki, barwinki, tulipany, hortensje pnące, bodziszki. Szczególnie interesująco zmienić się ma staw, na którym powstaną pływające wyspy kwietne, pojawią się także lilie wodne. Ich celem będzie nie tylko ozdobienie akwenu ale także zapewnienie naturalnej filtracji wody. Całość utrzymana będzie w kolorach bieli, różu i fioletu. Posadzone zostaną łącznie aż 8.364 rośliny.

Zaplanowane rośliny nie tylko mają wzbogacić historyczne założenie, urozmaicić szatę roślinną podkreślając naturalny charakter parku ale również wybrane gatunki mają zatrzymywać wodę, z której brakiem się borykamy czy zapobiegać erozji skarp.

Pierwsza część tego projektu – stworzenie biblioteczki w pniu drzewa już powstała. Środki na ten cel również nie obciążyły budżetu miasta, ponieważ pochodziły z grantu konkursowego uzyskanego przez MORiW z Fundacji Santander. (UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA