Zamknij
REKLAMA

MPGN przegrywa w sądzie. KS Stal Grudziądz wraca do swoich pomieszczeń

13:37, 19.11.2020 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Wczoraj, 18 listopada Prezes KS Stal Grudziądz odebrał klucze od pomieszczeń, które były wynajmowane przez klub od MPGNu przy Curie -Skłodowskiej w Grudziądzu. Jest to realizacja wyroku sądu, który nakazał miejskiej spółce zwrot pomieszczeń oraz wezwał do zaniechania dalszych naruszeń.

Sąd w swoim uzasadnieniu wyroku jednoznacznie wskazał, że działania podejmowane przez spółkę MPGN sp. z o.o. wobec Klubu były nieprawne. Spółka włamała się do pomieszczeń zajmowanych przez Klub z pełną świadomością konsekwencji naruszenia przepisów prawnych. Dodatkowo MPGN sp. z o.o. po nieprawnym wtargnięciu do pomieszczeń dokonał zaboru dokumentów Klubu, które zostały przewiezione na targowisko przy ul. Łyskowskiego, a za ich przetrzymywanie spółka zażyczyła sobie od Klubu dzienną opłatę.

Okazuje się, że za bezprawne działania nikt jeszcze nie poniósł konsekwencji. Mało tego ówczesny pracownik MPGN Przemysław Decker, który brał udział w tym włamaniu jest obecnie Miejskim Rzecznikiem Konsumenta, a była Prezes Joanna Elszkowska pełni funkcję prezesa w innej spółce miejskiej. Otrzymała również kilkadziesiąt tysięcy nagrody za pracę w MPGN. 

Zapytaliśmy Prezydenta Macieja Glamowskiego: Czy po prawomocnych już wyrokach sądowych wskazujących bezprawne działanie spółki miejskiej wyciągnie od tych osób konsekwencje?

Do czasu publikacji artykułu Biuro Prasowe Urzędu Miejskiego w Grudziądzu milczy w tej sprawie.

Jest to kolejna już sprawa sądowa przegrana przez MPGN, który na poczet odszkodowań i kosztów sądowych zabezpieczył w swoim budżecie około pół miliona złotych.

[ZT]73263[/ZT]

[ZT]73351[/ZT]

[ZT]73678[/ZT]

[ZT]75003[/ZT]

[ZT]75023[/ZT]

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (5)

RadekRadek

24 0

Gdyby ten lub poprzedni zarząd MPGN płacił z własnych, rodzinnych pieniędzy te wszystkie kary to byłaby jakaś sprawiedliwość. A tak- idzie wszystko z kasy miejskiej lub spółki (która jest w końcu też miejska), odpowiedzialni za te decyzje żyją sobie super z pensjami dużo wyższymi niż zwykły grudziądzki urzędnik i śmieją się w głos z wyroków sądowych bo co im może taki wyrok zrobić ? NIC !
To samo zresztą widać w szpitalu, gdzie zakażonych śmieci leżały tony po prostu na mokrej ziemi, nikogo możliwe zakażenia gruntu nie interesowały, podając powody bałaganu wymyślano je z księżyca ,które wyraźnie zdementował przedstawiciel spalarni śmieci z Bydgoszczy a na koniec okazało się, że szpital od roku...nie płaci za wywóz tak wrażliwych śmieci !!! I co? - nikt o tym nie wiedział, że za usługę trzeba zapłacić ? Przecież inne firmy też mają pracowników i pensje do wypłaty! Ale tu co miesiąc pensyjki i to znaczne na konta urzędników wpływają. Za co? 16:08, 19.11.2020

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

JaJa

10 0

Co więcej to dyrektor szpitala mówił, że celowo nie płaci rożnych faktur. Normalnie to by wyleciał z hukiem, ale ta władza powiązana z PO i SLD nie ma pojęcia o odpowiedzialności 16:46, 19.11.2020


TeyroTeyro

18 2

Śmiecie peowskie siebie warte. Wydłubcie sobie oczy czerwone gnidy. 17:10, 19.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CgCg

6 0

Szanowna Redakcjo. Proszę się cieszyć faktem, że Ratusz wykona wyrok Sądu. Często się zdarza, że Prezydent nie respektuje żadnych prawnych zaleceń. 09:45, 20.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

HoloHolo

2 0

Zdjęcie zrobione przez Zenka z budynku MPGN.. Bezcenne🙄👍👎👍🙄😮😮🙁🙁 14:25, 21.11.2020

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA