Zamknij
REKLAMA

Grudziądz. Groźnie wyglądające zdarzenia drogowe w Maruszy i Kłódce

14:10, 18.02.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Dwa groźne zdarzenia drogowe odnotowali grudziądzcy policjanci wczorajszego dnia. W miejscowości Marusza zderzyły się aż cztery pojazdy, natomiast w Kłódce dwa pojazdy ciężarowe. Obie drogi przez kilkadziesiąt minut były zablokowane. W obu zdarzeniach uczestnicy doznali lekkich obrażeń ciała.

Wczorajsze załamanie pogody spowodowane intensywnymi opadami śniegu, a co za tym idzie zalegający na drogach śnieg utrudniał życie kierowcom. Przyczyną wczorajszych zdarzeń do których doszło w mieście i powiecie grudziądzkim  było niestety niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Do najbardziej groźnych doszło w Maruszy na drodze W 534 i Kłódce na drodze K 16.

O pierwszym wypadku grudziądzcy mundurowi zostali zaalarmowani w samo południe. Policjanci, którzy udali się na miejsce zastali rozbite cztery pojazdy. W czasie prowadzonej akcji potrzebna była pomoc straży pożarnej oraz ratownictwa medycznego. Podczas prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że 52-letni grudziądzanin, kierujący osobową toyotą Avensis, nie dostosował prędkości do warunków drogowych i najechał na tył poprzedzającego go opla, po czym zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie najpierw bocznie zderzył się z kierującym Fiatem Linea, a następnie czołowo z kierującym Oplem Combo. Trzy osoby uczestniczące w tym wypadku zostały przetransportowanie do szpitala. Droga w miejscu zdarzenia była przez kilkadziesiąt minut zablokowana. Wszyscy uczestnicy byli trzeźwi. Całość zgromadzonego materiału trafi teraz do sądu.

Do drugiego zdarzenia doszło tuż po godzinie 14:00 w miejscowości Kłódka na drodze K 16. Policjanci będący na miejscu ustalili, że 28-letni kierujący samochodem ciężarowy Scania z przyczepą poruszając się z Grudziądza w kierunku Łasina, nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze gdzie na łuku drogi zarzuciło przyczepę, która przemieściła się na przeciwległy pas ruchu, doprowadzając do zderzenia 54-letnim kierującym ciężarowym DAF. Siła uderzenia była tak duża, że kabina DAF została całkowicie zniszczona. Aby wydostać z kabiny kierującego potrzebna była pomoc straży pożarnej i specjalistycznego sprzętu. 54-latka po wyciągnięciu z kabiny przekazano pod opiekę zespołowi ratownictwa medycznego, a następnie został przetransportowany do szpitala. Na szczęście doznał on jedynie lekkich obrażeń ciała. Uczestnicy byli trzeźwi. Droga w miejscu zderzenia pojazdów była zablokowana przez kilkadziesiąt minut. Mundurowi wyznaczyli objazdy przez Rogóźno.

W tym przypadku policjanci na sprawcę kolizji drogowej nałożyli mandat i punkty karne.

Wczorajsze wypadki i kolizje to już kolejne zdarzenia drogowe, gdzie ich przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Policjanci proszą o zachowanie zdrowego rozsądku i jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków drogowych. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (1)

mz mz

0 0

Nagminne już chyba ścinanie zakrętów zwłaszcza w Kłódce jest normą i dlatego na tej drodze wydarza się tyle zdarzeń drogowych i wypadków. Następną plagą jest wyprzedzanie na łuku drogi, podwójna ciągła, ograniczenie prędkości to przecież dla tych innych a nie dla naszych mistrzów kierownicy i są skutki w postaci wypadków. 20:48, 18.02.2021

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
0%