Zamknij
REKLAMA

Grudziądz laureatem XI edycji konkursu Funduszu Naturalnej Energii

11:10, 22.02.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Grudziądz został laureatem XI edycji konkursu Funduszu Naturalnej Energii organizowanego przez GAZ-SYSTEM S.A. Nagrodą jest dofinansowanie do projektu utworzenia stacji przyrodniczo-edukacyjnej „Ptasia remiza”.

W tym roku odbyła się XI edycja konkursu Funduszu Naturalnej Energii. Konkurs skierowany był m.in. do samorządów, placówek edukacyjnych oraz organizacji pozarządowych działających na terenie 8 województw: kujawsko-pomorskiego, łódzkiego, małopolskiego, mazowieckiego, podkarpackiego, podlaskiego, śląskiego i zachodniopomorskiego. Wnioskujący w swoich projektach odpowiadali na wyzwania związane ze zmianami klimatu, gromadzeniem i racjonalnym wykorzystaniem wody oraz oszczędzaniem energii i korzystaniem z jej alternatywnych źródeł.

W tegorocznej edycji aż 221 projektów starało się o dofinansowanie. Jury nagrodziło 48 projektów, a 3 najlepsze wyróżniło. Wśród nagrodzonych znalazła się gmina-miasto Grudziądz i otrzyma dofinansowanie do projektu na stworzenie stacji przyrodniczo-edukacyjnej „Ptasia remiza”.

Celem projektu jest stworzenie terenowego punktu edukacyjnego będącego przede wszystkim miejscem, w którym panują dogodne warunki do bytowania ptaków, owadów, gadów i małych ssaków. Przedsięwzięcie ma też na celu ukazanie dzikiej roślinności leśnej stanowiącej warstwę podszytu jako czynnika mającego bardzo duży wpływ na różnorodność gatunkową zwierząt w ekosystemach naturalnych oraz sztucznych.

Odbiorcami projektu będą dzieci i młodzież z przedszkoli oraz szkół podstawowych, dla których przygotowane zostaną warsztaty terenowe. Jednak „Ptasia remiza” będzie ogólnodostępna dla wszystkich mieszkańców. Projekt zakłada, że stacja pojawi się koło Ronda ks. Jerzego Popiełuszki, przy wejściu do lasu. 

Projekt przygotował Wydział Środowiska Urzędu Miejskiego w Grudziądzu. Koszt zadania to 12.480,00 złotych, z czego 10.000,00 złotych to wysokość przyznanego grantu od Funduszu Naturalnej Energii.

(UM)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%