Zamknij
REKLAMA

Policyjna akcja w Grudziądzu - Kaskadowy pomiar prędkości. 98 wykroczeń

14:23, 04.06.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

W środę (2.06.2021) rano policja z Grudziądza prowadziła działania pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Głównym zadaniem mundurowych było ujawnianie zbyt szybko jeżdżących kierowców. 98 kierowców dopuściło się wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości w tym 2 przekroczyło prędkość w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h.

16 policjantów z grudziądzkiej „drogówki” prowadziło działania „Kaskadowy pomiar prędkości”, które odbyły się w środę 2 czerwca. Funkcjonariusze wyposażeni w ręczne mierniki prędkości oraz przy użyciu pojazdu z wideorejestratorem sprawdzali, czy kierowcy nie jeżdżą za szybko.

Nadmierna prędkość to nadal jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Głównym zadaniem policjantów uczestniczących w działaniach było ujawnienie i dyscyplinowanie kierowców, którzy dopuszczają się przekroczeń prędkości. Grudziądzcy policjanci mierzący prędkość pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych. Działania trwały przez cały środowy dzień.

Policjanci skontrolowali 137 pojazdów. Mundurowi ujawnili 111 wykroczeń z czego blisko 100 to przekroczenie dozwolonej prędkości. Niestety przekroczenia prędkości głównie kierowcy popełniają w obszarze zabudowanym, gdzie co kawałek występują przejścia dla pieszych. To duże zagrożenie dla niechronionych uczestników ruchu drogowego.

W dwóch przypadkach policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h. W pierwszym przypadku tuż po godzinie 8:00 na ulicy Południowej w Grudziądzu, gdzie dozwoloną prędkością wyznaczoną znakiem jest 40 km/h, 47-letni mieszkaniec powiatu grudziądzkiego, jechał fordem z prędkością ponad 90 km/h. Natomiast tuż przed godziną 9:00 w miejscowości Pieńki Królewskie gmina Grudziądz, funkcjonariusze zatrzymali 38-letniego grudziądzanina, poruszającego się osobowym kia z prędkością ponad 100 km/h. W obu przypadkach mundurowi wobec sprawców wykroczeń zastosowali postępowanie mandatowe oraz na ich konto przypisano 10 punktów karnych.

Policjanci apelują o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu. 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%