Zamknij
REKLAMA

Dni otwarte Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu

11:39, 09.06.2021 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Wiosna to czas, kiedy możemy obserwować zmiany zachodzące nie tylko w świecie roślin, ale również wśród zwierząt. Daniele znajdujące się na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej w Grudziądzu są na etapie zmiany sukni, czyli okrywy włosowej, z zimowej na letnią. Już w najbliższą sobotę można je odwiedzić.. Już w najbliższą sobotę można je odwiedzić.

Drzwi otwarte CEE odbędą się 12 czerwca w godzinach 10.00-14.00 pod hasłem Grudziądzkie daniele w czterech porach roku. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

Mieszkańcy naszego miasta będą mieli okazję lepiej poznać daniele, które zamieszkują na terenie Centrum Edukacji Ekologicznej. Obecnie w ogrodzonych kwaterach znajdują się 4 daniele. Leśniczy opowie o zmianie okrywy włosiowej tych zwierząt. Uczestnicy wydarzenia dowiedzą się także czym dana zwierzyna się żywi oraz co może stanowić dla niej zagrożenie.

Dla uczestników zaplanowano warsztaty ekologiczne, podczas których wykonane zostaną hotele dla owadów. Zaplanowano również konkursy z nagrodami i plener malarski dla najmłodszych.  Wszyscy chętni będą mogli zwiedzić sale edukacyjne Centrum. Uczestnicy wrócą do domu z sadzonkami kwiatów.

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%