Dublet Kaczmarka ratuje punkt! Olimpia remisuje ze Świtem Szczecin

07:07, 14.10.2024 Jakub Balbuza Schiemann Aktualizacja: 08:48, 15.10.2024
Skomentuj

Olimpia Grudziądz mierzyła się w ramach 13. kolejki Betclic 2. Ligi z beniaminkiem sezonu Świtem Szczecin. Podopieczni Grzegorza Nicińskiego ostatnio przechodzą przez passę zwycięstw, co dało awans w tabeli i odsunięcie się od dołu ligowej stawki.

Grudziądzanie co ciekawe mierzył się już ze Świtem. Spotkania miały miejsce na trzecioligowych boiskach, a ostatni mecz Olimpia w rywalizacji ze Świtem zwyciężyła 2:0.

Świt rozpoczął mecz z animuszem i już w 6. minucie za sprawą Szymona Nowickiego Świt wyszedł na prowadzenie w meczu. Grudziądzanie nie byli jednak dłużni i w 21. minucie Tomasz Kaczmarek umieścił futbolówkę w bramce udowadniając swoją ostatnio świetną formę.

Goście po rozpoczęciu drugiej odsłony spotkania ponownie jak w pierwszej połowie w pierwszych minutach wyszli na prowadzenie dzięki bramce 29-letniego Dawida Korta. Biało-zieloni starali się doprowadzić do wyrównania i zdobyć punkty w rywalizacji ze Świtem. Starania Olimpii w końcu zostały wynagrodzone i  w 78. minucie ponownie do siatki trafił Tomasz Kaczmarek notując tym samym dublet.

Spotkanie zakończyło się podział punktów. Po meczu ze Świtem Olimpia plasuje się na 9. pozycji w lidzie i po 13. kolejkach ma na swoim koncie 17. oczek. Następne spotkanie Olimpia rozegra na wyjeździe, a rywalem biało-zielonych będzie Skra Częstochowa 19.10 o godzinie 16:00. Więcej informacji oraz relacji z meczów już wkrótce.