Zamknij
REKLAMA

Przyspieszyły prace na Ikara w Grudziądzu - fotorelacja

12:03, 28.07.2018 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Trwa remont ul. Ikara w Grudziądzu. Ulica została zamknięta w połowie kwietnia 2018r. Pierwszy dzień remontu wyglądał imponująco, zfrezowano nawierzchnię asfaltową ulicy w jeden dzień. Niestety później nastąpiła ponad dwutygodniowa przerwa. Pracownicy remontujący ulicę powrócili do pracy dopiero pod koniec maja. 

Dzisiaj w sobotę praca wre i jakby znacznie przyspieszyła. Do tej pory zrealizowano prace ziemne na odcinku od ul. Nauczycielskiej do kościoła. Trwa zagęszczanie gruntu i układanie krawężników. Na pozostałym odcinku zrywany jest beton i trwają przygotowania do prac ziemnych związanych z kanalizacją.

Przypominamy, że remont realizuje PBDiM KOBYLARNIA, która zawarła umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa ulicy Ikara w Grudziądzu”. Wartość inwestycji wyniesie 4 953 732,98 zł.
W ramach przedsięwzięcia planowana jest kompleksowa przebudowa ul. Ikara na odcinku od skrzyżowania z ul. Nauczycielską do skrzyżowania z ul. Polskich Skrzydeł. Powstanie jedna jezdnia z 2 pasami ruchu, wymieniona zostanie nawierzchnia chodników oraz zostaną wykonane 2 zatoki autobusowe i nowe oświetlenie. Ponadto poprawiona zostanie geometria istniejących skrzyżowań.

Planowany termin zakończenia robót - 31 sierpnia 2018 r. Czy zostanie on dotrzymamy okaże się wkrótce.

[ZT]71162[/ZT]

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%