Facebook kontynuuje cykl autorskich szkoleń Boost with Facebook dedykowanych wspieraniu rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw. Dotychczas w Polsce odbyło się 8 podobnych szkoleń, realizowanych w największych miastach. Kolejnym będzie Grudziądz - szkolenie w ramach programu odbędzie się tu już 21 stycznia. Łącznie do końca stycznia Facebook zamierza przeszkolić 1000 przedsiębiorców w 10 miastach w Polsce. Udział w szkoleniach jest bezpłatny.
Małe i średnie firmy są fundamentem polskiej gospodarki. Stanowią 99% wszystkich firm obecnych na rynku, zatrudniają 69% pracowników i generują ponad połowę PKB Polski. Większość z nich dostrzega rosnącą rolę kompetencji cyfrowych i mediów społecznościowych w rozwoju działalności. Aż 73% MŚP w Polsce deklaruje wykorzystanie Facebooka do swoich działań biznesowych. To więcej niż europejska średnia wynosząca 66% i najwięcej z przebadanych krajów (Niemcy, Francja, Hiszpania, Irlandia, Włochy, Polska, Wielka Brytania). Dlatego tak istotny jest rozwój kompetencji w tym obszarze wśród polskich przedsiębiorców. Okazją do tego są organizowane przez Facebooka szkolenia z cyklu: Boost with Facebook, których uczestnicy mogą poznać najbardziej efektywne metody wykorzystania narzędzi oferowanych na Facebooku i Instagramie. Swoją wiedzą podzielą się zarówno przedstawiciele Facebooka, jak i sami przedsiębiorcy, którzy już dziś z powodzeniem wykorzystują obie platformy do celów marketingowych.
Już ponad 90 milionów małych i średnich firm na całym świecie korzysta z darmowych stron na Facebooku. To medium demokratyczne — na Facebooku, każda firma, niezależnie czy jest lokalnym warsztatem samochodowym, czy międzynarodowym gigantem z branży spożywczej, ma do dyspozycji te same narzędzia. Zależy nam, aby wiedza o tym, jak z tych narzędzi korzystać była powszechna wśród polskich przedsiębiorców sektora MŚP, bo to oni stanowią lwią część polskiej gospodarki. Mamy jednak świadomość, że często godzą oni w swoich firmach szereg funkcji i nie mają czasu na wyjazdy szkoleniowe. Z tego powodu zależało nam na tym, aby nasze szkolenia odbywały się możliwie blisko, w większej liczbie miast, gdzie przedsiębiorcy będą mogli poznać nasze narzędzia i później wykorzystać je do rozwoju swoich firm, a co za tym idzie lokalnej społeczności i gospodarki. - podkreśla Jakub Turowski, odpowiedzialny za politykę publiczną Facebooka w Polsce.
Wykorzystanie narzędzi cyfrowych w promocji przekłada się na wymierne korzyści dla korzystających z nich firm. 62% polskich firm obecnych na Facebooku twierdzi, że było w stanie zatrudnić kolejnych pracowników, dzięki wzrostowi przychodów po dołączeniu do platformy. 75% uważa, że dzięki wykorzystaniu Facebooka udało im się zwiększyć sprzedaż i aż 87% z nich twierdzi, że platforma pomaga im znajdować nowych klientów.
Szkolenia zaplanowano w: Tarnowie (15.10.2019 r.); Ostrowcu Świętokrzyskim (22.10.2019 r.); Piotrkowie Trybunalskim (29.10.2019 r.); Koninie (12.11.2019 r.); Wałbrzychu (19.11.2019 r.); Chełmie (26.11.2019 r.); Rybniku (03.12.2019 r.); Włocławku (14.01.2020 r.), Grudziądzu (21.01.2020 r.) i Koszalinie (28.01.2020 r.).
W ramach swojej działalności edukacyjnej Facebook prowadzi też darmową platformę e-learningową Blueprint dla przedsiębiorców, którzy chcą podnosić swoje umiejętności w zakresie marketingu cyfrowego. Zawiera ona dziesiątki darmowych kursów - od najprostszych, wyjaśniających podstawowe zasady tworzenia atrakcyjnych reklam na urządzenia mobilne, po bardziej zaawansowane, dotyczące strategicznego planowania oraz budżetowania kampanii reklamowych. Wszystkie informacje dotyczące działań szkoleniowych, a także osobiste historie przedsiębiorców, którzy z sukcesem wykorzystują te narzędzia w swojej codziennej działalności, są dostępne na polskiej stronie programu pod adresem: https://pl-pl.facebook.com/boost.
Więcej informacji na temat programu szkoleń oraz zapisów można uzyskać na stronie internetowej: https://bwfpolandgrudziadz.splashthat.com/ oraz pod adresami e-mail: [email protected] oraz [email protected].
Dzień Ratownictwa Medycznego w Grudziądzu. Prezydent uh
Bój się Boga misia , bezwstydu Jesteś .
Tak dalej
19:33, 2025-10-13
Afera wokół Grudziądzkiego Budżetu Obywatelskiego? Mias
To dlaczego jakiś prokurator się tym nie zajmie jak i innymi wałami skontaktujcie się w pomysłodawców innych takich projektów niech wam opowiedzą mieli firmy które za dane pieniądze by to zrobiły a robił ktoś inny za duża większą kase albo dużo mniejsze !!!!!!
Mieszkaniec
15:28, 2025-10-13
Niezwykła moc Jajników Grudziądz! Zostały liderkami IV
Błędna nazwa drużyny "Wojowniczki Wąbrzeźno", prosze zmienić na Wojowniczki Wabcz, tak prawidłowo nazywa sie drużyna
Cz
13:53, 2025-10-13
Sondaż: niemal połowa Polaków nie zgłosiłaby do obrony
A kto chce być mięsem armatnim i ginąć za wypasionych polityków,mających domy za granicą.Niech idzie rząd,sejm i senat wraz z rodzinami.
Lol
10:34, 2025-10-13
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz