Zamknij

Lato na starym mieście - Swing Bossa Nova - fotorelacja

22:50, 03.08.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Swing-Jazz-Bossa nova, to koncert wyjątkowy, nawiązujący do standardów swingowych lat 30 i 40, do współczesnych klimatów swingowo-jazzowych oraz delikatnych i melancholijnych brzmień jazzującej Bossa novy. Własny i unikalny styl muzyczny zespołu, to efekt niepowtarzalnego składu Retro Orchestra oraz niebanalnych, autorskich opracowań przebojów należących do szeroko pojętej muzyki jazzowej. W programie koncertu znajdą się m.in.: Strangers in the night, Autumn leaves, Girl from Ipanema, Fly me to the moon, Sway, Raindrops keep falling on my head, Popatrzy w oczy taki ktoś. 

Aleksandra Błachno - wokalistka, skrzypaczka. Ukończyła klasę skrzypiec PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie i Wydział Piosenki w PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie oraz wokalistykę jazzową w Policealnym Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie. Brała udział w wielu konkursach, festiwalach oraz warsztatach muzycznych. Zdobyła I-szą nagrodę na Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego Źródło wciąż bije, III-cią nagrodę na Międzynarodowym Konkursie NIEMEN NON STOP, III-cią nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Piosenka jest dobra na wszystko oraz III-cią nagrodę w konkursie na Nową Nadzieję Jazzu 2018 (na Novum Jazz Festival w Ostrołęce). Wzięła udział w koncercie Kaczmarski na Jazzowo w ramach 51. Festiwalu Jazz Jamboree. Współpracowała także z Filharmonią Narodową w zakresie realizacji projektu Poranki Jazzowe. Aktualnie studiuje wokalistykę jazzową w Universitat der Kunste Berlin (na 4-tym roku Jazz Institut). Ponadto doskonali swoje umiejętności jako kompozytorka muzyki jazzowej.

Michał Zuń - kontrabasista, gitarzysta basowy. Doskonale odnajduje się w każdym gatunku muzyki. Współpracuje zarówno z orkiestrami filharmonicznymi jak i zespołami kameralnymi, w tym m.in.: z Filharmonią Narodową, orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Vratislavia, Unplugged Orchestra oraz z zespołami: Propabanda, PompaDur, Couleur Cafe, Retro Orchestra, Piotr Kostrzewa Big Band, Fantango Quintet i Wojciech Bardowski.. Występował na prestiżowych festiwalach, w tym na Festiwalu Jazz Jamboree i na festiwalu La Folle Journee (Francja 2014). Z zespołem Couleur Cafe, został laureatem festiwalu piosenki studenckiej w Krakowie. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, klasy kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Umiejętności muzyczne doskonalił również w klasie kontrabasu jazzowego Adama Cegielskiego w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie.

Jarema Jarosiński - perkusista, pianista, aranżer, kompozytor. Absolwent Wydziału Instrumentalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracuje z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Filharmonią Narodową, Filharmonią Warmińsko-Mazurską oraz teatrami IMKA i ATENEUM, w obsadzie m.in. z: Agatą Kuleszą, Marcinem Dorocińskim, Tomaszem Karolakiem, Magdaleną Boczarską, Iwoną Bielską. W 2014 roku wystąpił na festiwalu muzyki żydowskiej Warszawa Singera, a w 2016, jako jeden z solistów zagrał w operze La Malentendu w ramach festiwalu Warszawska Jesień. Jest autorem wielu opracowań muzycznych, w tym dla Jacka Kawalca, Violetty Arlak, firmy CASIO oraz Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego Warszawianka.

Piotr Kopietz - muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA
W okresie ciszy wyborczej tj. w okresie 24 godzin poprzedzających dzień wyborów i aż do chwili zakończenia głosowania zabronione jest prowadzenie agitacji wyborczej na rzecz kandydatów w jakiejkolwiek formie. Publikacja na na portalu internetowym jakichkolwiek komentarzy mających charakter agitacji wyborczej może zostać uznana za naruszenie przepisów ustawy Kodeks Wyborczy oraz stanowi czyn zagrożony karą grzywny (art. 498 ustawy z dnia 5 stycznia 2011 r. - Kodeks wyborczy (t.j. Dz. U. z 2019 r. poz. 684 z późn. zm.).

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz