Zamknij
REKLAMA

Lato na starym mieście - Swing Bossa Nova - fotorelacja

22:50, 03.08.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

Swing-Jazz-Bossa nova, to koncert wyjątkowy, nawiązujący do standardów swingowych lat 30 i 40, do współczesnych klimatów swingowo-jazzowych oraz delikatnych i melancholijnych brzmień jazzującej Bossa novy. Własny i unikalny styl muzyczny zespołu, to efekt niepowtarzalnego składu Retro Orchestra oraz niebanalnych, autorskich opracowań przebojów należących do szeroko pojętej muzyki jazzowej. W programie koncertu znajdą się m.in.: Strangers in the night, Autumn leaves, Girl from Ipanema, Fly me to the moon, Sway, Raindrops keep falling on my head, Popatrzy w oczy taki ktoś. 

Aleksandra Błachno - wokalistka, skrzypaczka. Ukończyła klasę skrzypiec PSM II st. im. J. Elsnera w Warszawie i Wydział Piosenki w PSM II st. im. F. Chopina w Warszawie oraz wokalistykę jazzową w Policealnym Studium Jazzu im. H. Majewskiego w Warszawie. Brała udział w wielu konkursach, festiwalach oraz warsztatach muzycznych. Zdobyła I-szą nagrodę na Festiwalu Piosenek Jacka Kaczmarskiego Źródło wciąż bije, III-cią nagrodę na Międzynarodowym Konkursie NIEMEN NON STOP, III-cią nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Piosenka jest dobra na wszystko oraz III-cią nagrodę w konkursie na Nową Nadzieję Jazzu 2018 (na Novum Jazz Festival w Ostrołęce). Wzięła udział w koncercie Kaczmarski na Jazzowo w ramach 51. Festiwalu Jazz Jamboree. Współpracowała także z Filharmonią Narodową w zakresie realizacji projektu Poranki Jazzowe. Aktualnie studiuje wokalistykę jazzową w Universitat der Kunste Berlin (na 4-tym roku Jazz Institut). Ponadto doskonali swoje umiejętności jako kompozytorka muzyki jazzowej.

Michał Zuń - kontrabasista, gitarzysta basowy. Doskonale odnajduje się w każdym gatunku muzyki. Współpracuje zarówno z orkiestrami filharmonicznymi jak i zespołami kameralnymi, w tym m.in.: z Filharmonią Narodową, orkiestrą Sinfonia Iuventus, Orkiestrą Vratislavia, Unplugged Orchestra oraz z zespołami: Propabanda, PompaDur, Couleur Cafe, Retro Orchestra, Piotr Kostrzewa Big Band, Fantango Quintet i Wojciech Bardowski.. Występował na prestiżowych festiwalach, w tym na Festiwalu Jazz Jamboree i na festiwalu La Folle Journee (Francja 2014). Z zespołem Couleur Cafe, został laureatem festiwalu piosenki studenckiej w Krakowie. Jest absolwentem Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie, klasy kontrabasu prof. Andrzeja Mysińskiego. Umiejętności muzyczne doskonalił również w klasie kontrabasu jazzowego Adama Cegielskiego w Policealnym Studium Jazzu im. Henryka Majewskiego w Warszawie.

Jarema Jarosiński - perkusista, pianista, aranżer, kompozytor. Absolwent Wydziału Instrumentalnego Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Współpracuje z Orkiestrą Sinfonia Iuventus, Filharmonią Narodową, Filharmonią Warmińsko-Mazurską oraz teatrami IMKA i ATENEUM, w obsadzie m.in. z: Agatą Kuleszą, Marcinem Dorocińskim, Tomaszem Karolakiem, Magdaleną Boczarską, Iwoną Bielską. W 2014 roku wystąpił na festiwalu muzyki żydowskiej Warszawa Singera, a w 2016, jako jeden z solistów zagrał w operze La Malentendu w ramach festiwalu Warszawska Jesień. Jest autorem wielu opracowań muzycznych, w tym dla Jacka Kawalca, Violetty Arlak, firmy CASIO oraz Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego Warszawianka.

Piotr Kopietz - muzyk, aranżer, kompozytor. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie akordeonu. Studiował ponadto w Universität für Musik und darstellende Kunst Graz w Austrii oraz uczestniczył w wielu Międzynarodowych Kursach Interpretacji Muzycznej. Ukończył również podyplomowe studia w zakresie zarządzania kulturą na Uniwersytecie Warszawskim. Należy do grona kilku muzyków w Polsce koncertujących na narodowym instrumencie argentyńskim, bandoneonie oraz na rzadko spotykanej, francuskiej akordinie. Jest laureatem kilkunastu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów i festiwali muzycznych oraz kilkakrotnym stypendystą Ministra Kultury RP. Koncertuje solo, w zespołach kameralnych oraz z towarzyszeniem orkiestr symfonicznych w Polsce i poza jej granicami. Nagrywa muzykę klasyczną oraz rozrywkową dla teatru, telewizji i radia.

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone