Zamknij

O nas

Leasing, analizy finansowe i opinie bankowe. Przygotowujemy szczegółowe analizy dotyczące między innymi ofert leasingu samochodów, ale także innych produktów bankowych, czy pozabankowych produktów finansowych. W tym między innymi kredytów i pożyczek różnych rodzajów - zarówno w bankach jak i na rynku pozabankowym na przykład skoków itp. Wśród/banków oferujących leasing, których oferty analizowaliśmy możemy wymienić między innymi: Millennium Leasing, Idea Getin Leasing, Santander Leasing banku Santander Bank Polska oraz Santander Consumer Multirent należący do Banku Santander Consumer, EFL (Europejski Fundusz Leasingowy banku Credit Agricole, czy PKO Leasing, ING Lease i Alior Leasing, a także takich platform leasingowych jak Wezleasing, czy MyLease, Carsmile itp.

Poza leasingiem przygotowujemy również analizy produktów oszczędnościowych. Do niedawna były to też lokat bankowe jednak ze względu na utrzymywane na prawie zerowym poziomie stopy procentowe, korzystanie z takich produktów bankowych mija się z celem. Większy sens mają mieszane lokaty hybrydowe łączące w sobie depozyt bankowy z inwestycją na przykład w fundusze inwestycyjne lub inne aktywa, a także tak zwane lokaty strukturyzowane, będące inwestycją na rynku finansowym z gwarancją kapitału, gdzie zysk uzależniony jest od określonego wyniku wybranych spółek znajdujących się w koszyku, zwykle z jednej branży, notowanych na parkietach GPW lub giełd zagranicznych. W przypadku tego rodzaju produktów finansowych wygenerowanie zysku wiąże się z wystąpieniem określonych warunków. Biorąc pod uwagę prawdopodobieństwo określamy szanse, czy dana lokat może być opłacalna. Niestety w wielu przypadkach takie produkty wcale nie są opłacalne, bo mimo ochrony kapitału, po kilku latach niestety wychodzą na zero, co przy obecnej inflacji w Polsce jest ewidentną stratą. Podobnie rzecz ma się niestety w przypadku kont oszczędnościowych. Również trzymanie na nich oszczędności obecnie nawet nie chroni przed inflacją.


Sporadycznie analizowaliśmy również pożyczki oferowane przez firmy finansowe nie będące bankami taki jak Vivus, Zaplo, Ekspres Kasa i Ofin z Banku Ferratum, Wonga, Lendon i Extraportfel, NetCredit, InCredit, Kuki i innych podobnych firm oferujących krótkoterminowe pożyczki. Niestety po wybuchu pandemii oferty tego typu pożyczek zostały pozbawione atrakcyjnych promocji dla nowych klientów, a poza promocjami dla nowych klientów pożyczki te są bardzo drogie. Toteż obecnie bardziej skupiamy się na kredytach gotówkowych oferowanych przez banki i kasy SKOK, które przy obecnych stopach są zdecydowanie bardziej atrakcyjne od pozbawionych promocji pożyczek. Ewentualnie także na oferowanych przez banki kartach kredytowych. W sektorze kredytowym analizujemy oferty takich banków jak Santander, BNP Paribas, Citi handlowy, a także Kasy Stefczyka z ich aktualnie bardzo nisko oprocentowaną pożyczką Fit.