Zamknij
REKLAMA

Upały w Polsce. MSWiA apeluje, by nie zostawiać dzieci w samochodach

13.23, 20.07.2022 PAP
Skomentuj PAP
REKLAMA

"Nigdy nie zostawiaj dziecka w samochodzie! Wystarczy kilka minut, by doprowadzić do tragedii" - tweeta tej treści opublikowało w środę na swoim profilu Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W mediach społecznościowych Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji ostrzega przed zostawianiem w pojazdach małych dzieci. Apeluje też, by reagować, gdy zobaczymy maluchy zamknięte w zaparkowanym aucie.

IMGW prognozuje w najbliższych dniach upały. Według komunikatu z godziny 9.30 w środę miejscami temperatura powietrza już przekroczyła 27, 28 stopni i prognozuje się, że w ciągu 2-3 godzin przekroczy 30 stopni. Temperatura maksymalna wyniesie dzisiaj do 37 stopni. W takich warunkach zamknięcie w rozgrzanym aucie może w kilka minut doprowadzić do śmierci.

Dlatego MSWiA apeluje, by zwracać uwagę, czy ktoś nie jest w stanie zagrożenia życia. "Jeśli zauważyłeś dziecko zamknięte w samochodzie - zareaguj!" - napisano na Twitterze.

Do tweeta dołączona jest infografika z napisem: "Pamiętaj! Podczas upałów pod żadnym pozorem nie można zostawiać dzieci w aucie!".(PAP)

autor: Luiza Łuniewska

lui/ ok/

(PAP)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%