Zamknij

Grudziądz: 68-latek uwierzył w szybki zysk na giełdzie. Stracił ponad 230 tysięcy PLN

10:26, 07.05.2025 Aktualizacja: 11:01, 07.05.2025
Skomentuj

Mimo licznych kampanii informacyjnych i ostrzeżeń przed oszustami, wciąż pojawiają się osoby, które dają się zwieść obietnicom łatwego i szybkiego zarobku. Boleśnie przekonał się o tym 68-letni mieszkaniec Grudziądza. Mężczyzna, skuszony wizją zysków z inwestycji giełdowych, padł ofiarą przestępców i stracił ponad 230 tysięcy złotych. Grudziądzka policja ponownie apeluje o ostrożność – oszuści nieustannie modyfikują swoje metody, by wyłudzić pieniądze.

Jak doszło do oszustwa? We wtorek, 6 maja 2025 roku, do dyżurnego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu zgłosił się 68-letni mężczyzna, który padł ofiarą oszustwa inwestycyjnego. Z relacji poszkodowanego wynika, że na przełomie kwietnia i maja bieżącego roku natknął się w internecie na reklamę gwarantującą wysokie zyski z inwestycji na giełdzie.

Po kliknięciu w reklamę, z mężczyzną skontaktowała się telefonicznie kobieta podająca się za menadżerkę konta inwestycyjnego. Rzekoma konsultantka, roztaczając wizję pewnego i wysokiego zarobku, przekonała 68-latka do zainwestowania znacznej sumy pieniędzy. Mężczyzna, wierząc w zapewnienia oszustki, dokonał wpłaty ponad 230 tysięcy złotych za pośrednictwem bitomatu. Niestety, niedługo po przelaniu środków, grudziądzanin zdał sobie sprawę, że został oszukany, a obiecane zyski nigdy nie nadejdą.

Policja ostrzega i apeluje o rozsądek!

Funkcjonariusze po raz kolejny przypominają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności przy podejmowaniu decyzji o inwestowaniu pieniędzy, zwłaszcza gdy oferta pojawia się w internecie i obiecuje nierealistycznie wysokie zyski w krótkim czasie.

Pamiętaj:

  • Bądź nieufny wobec "okazji": Jeśli oferta brzmi zbyt dobrze, aby mogła być prawdziwa, prawdopodobnie tak właśnie jest. Obietnice gwarantowanego, wysokiego zysku bez ryzyka to częsty sygnał alarmowy.
  • Weryfikuj firmę: Zanim powierzysz komukolwiek swoje oszczędności, dokładnie sprawdź firmę lub platformę inwestycyjną. Poszukaj opinii, sprawdź licencje i regulacje (np. na stronach Komisji Nadzoru Finansowego).
  • Nie ulegaj presji: Oszuści często wywierają presję czasu, sugerując, że oferta jest ograniczona i trzeba działać natychmiast. Nie podejmuj decyzji finansowych pod wpływem emocji.
  • Chroń swoje dane: Nigdy nie udostępniaj swoich danych logowania do bankowości internetowej, numerów kart kredytowych ani kodów BLIK nieznanym osobom czy podejrzanym serwisom.
  • Konsultuj się: Zanim zainwestujesz większą sumę, porozmawiaj o tym z kimś zaufanym – rodziną, przyjaciółmi lub doradcą finansowym.

Apelujemy o zdrowy rozsądek i ograniczone zaufanie do nieznajomych oferujących "złote góry". Chwila zastanowienia i weryfikacji może uchronić przed utratą oszczędności życia.

(.)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(2)

Sław Sław

2 0

Żal mi tylko jego rodziny... Że muszą przebywać w otoczeniu tego pazernego idioty...

14:52, 07.05.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

NemoNemo

1 0

Dobrze mu tak...pazerny dzban ! Tyle kasy to ja nie widziałem na oczy a on ma tyle i jeszcze mu mało a stoi 1 nogą w grobie... normalnie kabaret 🤣🤣🤣

20:56, 07.05.2025
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

0%