Zamknij

Mimo zakazu prowadził pojazd mając 2,5 promila alkoholu

19:42, 13.09.2018 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

12 września dzielnicowi z PP w Łasinie zatrzymali do kontroli drogowej dwa holujące się ciągniki rolnicze. Mężczyzna w pojeździe holowanym nie dość, że nie powinien kierować pojazdem to jeszcze był pijany. Prowadzący ursusa miał prawie 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. To kolejne przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, którego dopuścił się zatrzymany.

Wczoraj (12.09.2018) w godzinach wieczornych dzielnicowi z PP w Łasinie na drodze wojewódzkiej nr 538 zauważyli dwa holujące się ciągniki rolnicze. Policjanci zatrzymali pojazdy do kontroli, gdyż przypuszczali, że jednym z pojazdów kieruje znana im osoba, która nie powinna siadać za kierownicą. Funkcjonariusze potwierdzili swoje podejrzenia sprawdzając osobę w policyjnych zbiorach informacji.  W holowanym ciągniku marki Ursus znajdował się 53 – letni mężczyzna, który posiadał dwa zakazy prowadzenia pojazdów wydane przez sąd. Obie wcześniejsze sprawy dotyczyły kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. Dzielnicowi sprawdzili stan trzeźwości obu traktorzystów i okazało się, że osoba która nie powinna kierować pojazdami znów spożywała alkohol - tak pokazał użyty tester. Mężczyznę zatrzymano i przewieziono do posterunku w Łasinie. Badanie trzeźwości przy pomocy alkomatu wykazało, że kierujący holowanym ciągnikiem miał prawie 2, 5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Sprawa trafi teraz do sądu. Nieodpowiedzialna osoba tym razem będzie  odpowiadała za dwa przestępstwa. Niewykonywanie poleceń sądu i prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości. 

Kierowcy siadający za kierownica po alkoholu to problem z jakim nieustannie walczą policjanci. Wczoraj (12.09.2018) na drogach powiatu grudziądzkiego funkcjonariusze wykluczyli z ruchu w sumie trzy osoby. Poza traktorzystą, ponad pół promila alkoholu miał w organizmie kierowca samochodu osobowego oraz podobną zawartość prowadzący motorower. (policja.pl)

(J.R)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone