Zamknij
REKLAMA

Doszło do kolizji dwóch szybowców w powietrzu. Sprawę bada policja

18:37, 04.06.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Policjanci ze Świecia wyjaśniają okoliczności zdarzenia z udziałem szybowców, do którego doszło wczoraj w powiecie świeckim. Z nieustalonej przyczyny, w przestrzeni powietrznej, doszło do kolizji dwóch szybowców. Jeden z pilotów katapultował się, lądując na ziemi, drugi awaryjnie lądował na lotnisku.

Do zdarzenia doszło wczoraj (3.06.19) ok 16.15 na terenie gminy Dragacz (pow. świecki) Dyżurny komendy w Świeciu został poinformowany, że na terenie leśnictwa Bojanowo rozbił się szybowiec. Za sterami znajdował się 66-letni mieszkaniec powiatu piaseczyńskiego. Na miejsce zostali skierowani miejscowi policjanci oraz funkcjonariusze ruchu drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przestrzeni powietrznej, z niewyjaśnionych na tą chwilę przyczyn, doszło do kolizji dwóch szybowców. W wyniku tego zdarzenia jeden z nich spadł na ziemię i rozbił się na podmokłym terenie w pobliżu miejscowości Fletnowo. Pilot w ostatniej chwili zdążył się katapultować i wylądował w lesie. Drugi pilot, 52-letni warszawiak, z uwagi na mniejsze uszkodzenia  awaryjnie wylądował na lotnisku w Lisich Kątach koło Grudziądza. Obydwa szybowce należały do Aeroklubu Nadwiślańskiego, który ma siedzibę w tej miejscowości.

Dzisiaj (4.06.19) policjanci ruchu drogowego wspólnie z członkami Państwowej Komisji Badań Wypadków Lotniczych wykonywali dalsze czynności na miejscu zdarzenia. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA