Zamknij

Nieodpowiedzialni kierowcy na autostradzie

12:18, 01.07.2019 | J.R
Skomentuj
REKLAMA

Grudziądzcy policjanci w nieoznakowanych radiowozach z videorejestratorami regularnie patrolują autostradę A-1. Funkcjonariusze bacznie obserwują kierowców na trasie szybkiego ruchu i natychmiast reagują, gdy dochodzi do „łamania” przepisów. Jazdą z prędkością powyżej 200 km/h i niebezpiecznie wyprzedzanie to jedne z niebezpieczniejszych wykroczeń ujawnionych przez  mundurowych w piątek (28.06.19).

W piątek (28.06.19) policjanci z grudziądzkiej „drogówki” patrolowali autostradę A-1 nieoznakowanym radiowozem z videorejestatorem. Mundurowi nadzorowali ruch w obu kierunkach trasy szybkiego ruchu naprzemiennie.

Około godz. 10.00 funkcjonariusze zauważyli bardzo szybko jadący lewym pasem pojazd w stronę Gdańska. Policjanci od razu ruszyli za mercedesem, żeby zmierzyć jego prędkość. Policyjny videorejestrator wskazał, że auto pędzi 202 km/h. Funkcjonariusze przerwali zbyt szybką jazdę zatrzymując kierowcę do kontroli. Okazało się, że samochód prowadził 67-letni mężczyzna, który za przekroczenie prędkości o 62 km/h został ukarany wysokim mandatem. Na konto kierowcy wpłynęło też 10 punktów karnych.

Pół godziny później mundurowi jadąc już w kierunku Torunia zauważyli bardzo niebezpieczny manewr wykonany przez prowadzącego Volkswagena. Kierowca nieoczekiwanie wjechał na pas awaryjny i jadąc nim wyprzedzał inne pojazdy. Następnie bezmyślny kierowca w sposób niedozwolony korzystając już z prawego pasa ruchu wyprzedził kolejny pojazd. Policjanci widząc niebezpieczne zachowanie na drodze od razu ruszyli za sprawcą. Funkcjonariusze używając sygnałów świetlnych i błyskowych pojazdu uprzywilejowanego zatrzymali lekkomyślnego kierowcę. Samochodem kierował 26-letni mężczyzna. Mundurowi ukarali sprawcę stworzenia zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym wysokim mandatem. Prowadzący pojazd „wzbogacił się” o 6 punktów karnych.

Apelujemy do wszystkich użytkowników trasy szybkiego ruchu o rozsądek i rozwagę oraz przestrzeganie ograniczeń prędkości, które też obowiązują na autostradzie. (policja.pl)

 

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA
REKLAMA

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%