Zamknij
REKLAMA

Policyjna grupa SPEED od jutra zacznie działać w naszym województwie

22:03, 18.07.2019 | J.R
REKLAMA
Skomentuj

W naszym województwie już od jutra działać zacznie policyjna grupa "SPEED". To policjanci ruchu drogowego i ich szybkie BMW z videorejestratorami, którzy ścigać będą zwłaszcza tych, którzy za nic mają ograniczenia prędkości!

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych, a także skalę ich skutków. Nadmierna lub niedostosowana do warunków ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, a w konsekwencji doprowadzenia do wypadku, lecz w istotny sposób wpływa na rozmiar obrażeń w człowieka. Ponadto, agresywne i niewłaściwe zachowania uczestników ruchu drogowego przyczyniają się bezpośrednio do zaistnienia wypadków drogowych.To wszystko stało się argumentem do decyzji, które zapadły w Komendzie Głównej Policji.

Zgodnie z poleceniem Zastępcy Komendanta Głównego Policji nadzorującego pion prewencji we wszystkich komendach wojewódzkich Policji funkcjonować będą Zespoły pn. „SPEED”, mające na celu przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drodze.

W Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy zespół "SPEED" funkcjonować będzie od dnia 19 lipca 2019 r., a w jego skład wchodzić będzie:

  • - trzech policjantów Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy,               
  • - po jednym policjancie z Wydziału Kryminalnego i Wydziału dw. z Cyberprzestępczością KWP w Bydgoszczy,
  • - dwudziestu ośmiu policjantów ruchu drogowego z komend miejskich i powiatowych Policji woj. kujawsko-pomorskiego z: Bydgoszczy, Torunia, Grudziądza, Włocławka, Inowrocławia, Świecia i Żnina. 

O tym, gdzie i kiedy będą patrolować drogi kujawsko-pomorskiego województwa decydować będzie Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. Policjanci do służby wyjeżdżać będą radiowozami nieoznakowanymi BMW z videorejestratorami, ale także oznakowanymi z laserowymi miernikami prędkości. Sama nazwa wskazuje, jakie zadania głównie przed nimi postawiono. (policja.pl)

(J.R)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze
REKLAMA

komentarz (5)

YY

2 3

Zapraszamy do Tarpna.Od ronda w kierunku Paderewskiego.Może w końcu kolesiostwo się skończy. 22:15, 18.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Koleś Koleś

3 1

Odezwał się stary UBek któremu nawet dzieci w piaskownicy przeszkadzają 01:30, 19.07.2019

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

TediTedi

0 1

Nie. Jak cymbały jeździć, wtedy będzie ok. Wtedy wchodzi beczy po forach, że prawo jazdy zabrali jak na srednicówce, bo się *%#)!& osrała. 16:55, 21.07.2019


GgGg

0 0

Przestańcie bo za śmiechu pękne. Mam uraz do policji w kwestiach drogowych że szkoda gadać. Chcą by ludzigosce reagowali na piratów, brawurę, zgłaszali a w dupie to mają. A jak traficie na dyżurnego co jak Wisła zamulony to w ogóle. Po prostu szkoda czasu. Wychodzi, że u nas po prostu można jeździć jak się chce byle złapać się nie dać. Nawet o 22 na podwójnej wzniesieniu kończąc po środku łuku wyprzedzając 4 auta. Nie jestem leśnym dziadkiem ale jak się widzi tak skrajną głupotę to ręce opadają. W Niemczech moment i po sprawie by było. Człowiek też święty nie jest ale są granice. Ja już nie zadzwonię w życiu. Wydział pościgowy zrobili... Dobre sobie. 23:18, 19.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ob.z g-dzaob.z g-dza

0 0

bmw-banditen maszinen wagen.-przypadek....? 15:44, 21.07.2019

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© grudziadz365.pl | Prawa zastrzeżone