Zamknij
REKLAMA

Jak bezpiecznie pozbyć się używanego auta w Inowrocławiu?

10.36, 26.08.2022 artykuł sponsorowany Aktualizacja: 10.36, 26.08.2022

Używane, zbędne auto można sprzedać albo zezłomować. Niezależnie od tego, którą opcję wybierze kierowca, powinno się to odbyć w zgodzie z obowiązującymi przepisami. Z jakich rozwiązań mogą korzystać osoby chcące sprzedać swój samochód w Inowrocławiu?

Gdzie najlepiej szukać nabywców?

Kiedy kierowca planuje sprzedaż swojego auta, pierwszym pomysłem jest z reguły umieszczenie ogłoszenia w internecie. Anonse najlepiej publikować na dużych, popularnych serwisach, które codziennie odwiedzają tysiące osób, a w przypadku większych miast jak Inowrocław dobrym rozwiązaniem będą także serwisy lokalne, skierowane głównie do mieszkańców danego regionu. Publikacja ogłoszenia jest zazwyczaj darmowa, ewentualnie wymaga uiszczenia niewygórowanej kwoty – więcej trzeba zapłacić za wyróżnienie ogłoszenia lub umieszczenie go na początku listy wyszukiwań. Zerknij na skup pojazdów w Toruniu - https://kupimyauto.com/skup-aut-torun/

Inną korzystną opcją są skupy aut w Inowrocławiu. To dobre wyjście zwłaszcza dla właścicieli samochodów starych, zniszczonych, po awariach, bo na tego typu pojazdy popyt jest raczej niewielki i nie ma się co liczyć na wysoką kwotę sprzedaży. W skupie transakcję można przeprowadzić od ręki, bo jeszcze tego samego dnia po auto przyjeżdża laweta i kierowca otrzymuje pieniądze. Innymi słowy, nie traci się czasu na poszukiwania nabywców, oględziny, rozmowy, załatwianie formalności.

Sprzedaż zgodnie z przepisami

Bez względu na to, czy sprzedaje się auto osobie prywatnej, czy też pojazd trafia do skupu, zawsze taką transakcję należy potwierdzić pisemną umową. W dokumencie muszą się znaleźć dane osobowe nabywcy i sprzedawcy, kwota transakcji, data zawarcia umowy, dane dotyczące samochodu, prócz tego umowa wskazuje, kto płaci podatek od czynności cywilno-prawnych. Strony ustalają też, co dalej stanie się z polisą OC – według przepisów, kupujący ma prawo przejąć ubezpieczenie od sprzedawcy, ale może też zgodzić się na rozwiązanie polisy, dzięki czemu kierowca odzyskuje niewykorzystaną część składki. Osoby prywatne nie zawsze godzą się na to drugie rozwiązanie, natomiast oddając auto do skupu, praktycznie zawsze można się spodziewać tego, że skup zrzeknie się polisy.

Jak zezłomować stary samochód?

Niektóre auta są już tak stare i zniszczone, że ich sprzedaż nie ma sensu i pozostaje tylko utylizacja wraku. Znowu pomocne będą skupy aut – w Inowrocławiu całkiem łatwo można znaleźć skup, który przyjmuje samochody w każdym stanie, także po poważnych wypadkach, w dodatku zapewnia transport przejmowanego wraku i bierze na siebie obowiązek jego prawidłowej utylizacji. Wybierz skup pojazdów w Inowrocławiu - https://kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw/

Nielegalnego złomowania lepiej się wystrzegać, bo choć kwota ze sprzedaży będzie wyższa, to kierowcę zwykle czeka później sporo nieprzyjemności – auto może trafić do przestępców, a bez umowy sprzedaży nie da się pojazdu wyrejestrować w urzędzie komunikacji. Porzucenie wraku też nie wchodzi w grę – to również uniemożliwi wyrejestrowanie pojazdu, a do tego dojść jeszcze mogą kary za zanieczyszczenie środowiska. Warto też pamiętać, że demontaż samochodu przed zezłomowaniem może się zakończyć naliczeniem dodatkowej opłaty za każdy brakujący kilogram masy pojazdu.

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
REKLAMA
0%