Zamknij
REKLAMA

Jak radzić sobie z płaskostopiem przy użyciu wkładek ortopedycznych?

07.27, 30.11.2022 Artykuł sponsorowany Aktualizacja: 16.07, 05.12.2022
Skomentuj Źródło: unsplash.com Licencja: https://unsplash.com/license

Coraz więcej osób, zarówno dorosłych jak i dzieci, zmaga się z problemami wad postawy. Problemem jest między innymi płaskostopie. Trzeba radzić sobie z tym poprzez dopasowanie odpowiednich wkładek do butów, co pozwala na regulowanie wady oraz zmniejszenie dyskomfortu chodzenia. Ortopedzi i podolodzy zalecają zakup wkładek będących produktami z zakresu wyrobów medycznych. Dlaczego warto wybierać wkładki ortopedyczne, a nie zwyczajne wkładki do butów?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • czym jest płaskostopie podłużne, a czym płaskostopie poprzeczne?
  • jak powinny być ułożone kości śródstopia?
  • jak wybierać wkładki ortopedyczne na płaskostopie?
  • dlaczego warto kupić wkładkę, która jest wyrobem medycznym?

Na zdrowiu stóp nie warto oszczędzać. Dobrze dobrane wkładki do butów pomogą nam w korygowaniu wady stóp i poprawią codzienny komfort chodzenia.

Płaskostopie podłużne, płaskostopie poprzeczne - czym są?

Istnieje kilka rodzajów płaskostopia. Najpopularniejsze są płaskostopie podłużne i płaskostopie poprzeczne. Czym się różnią?

Płaskostopie podłużne to obniżenie podłużnego wysklepienia stopy poniżej tego, co uważalibyśmy za prawidłowe. Ze względu na nieprecyzyjną definicję to schorzenie jest bardzo trudno zdiagnozować. Bardzo często połączone jest z koślawością pięty. Obserwując stopy od tyłu widzimy wtedy uciekanie pięty w kierunku bocznym. Osoby dotknięte płaskostopiem podłużnym mają tendencję do nadmiernego ścierania wewnętrznej części obcasa w obuwiu. U dzieci najczęściej płaskostopie zanika samoistnie wraz z rozwojem, u dorosłych pomocne są wkładki ortopedyczne. 

Z kolei płaskostopie poprzeczne to deformacją, w której stopy w przedniej części dotykają podłoża całą powierzchnią zamiast jedynie I i V głową kości śródstopia. Skutkiem tego jest rozejście się kości śródstopia i może mieć następstwa w postaci haluksów. Leczone jest najczęściej poprzez wykonanie odpowiednio sprofilowanych wkładek ortopedycznych.

Właściwe rozłożenie nacisków stóp. Jak powinny być ułożone kości śródstopia?

Jak już wspomnieliśmy, prawidłowo ułożone stopy powinny dotykać podłoża tylko I i V głową kości śródstopia. Na tych trzech punktach podparcia (wraz z piętą) oparty jest prawidłowy nacisk na podłoże. W przypadku zaburzeń stopy inaczej pracują i odbija się to nie tylko na ich kondycji, ale również stanie stawów skokowych i kolanowych. Rozejście się kości śródstopia z powodu płaskostopia poprzecznego i pojawienie się haluksów jest bardzo niekomfortowe i bolesne. Dlatego tak ważne jest szybkie zgłoszenie się do specjalisty i wykonanie wszelkich potrzebnych badań stóp. Dzięki temu unikniemy nieprzyjemnych dolegliwości bólowych.

Dlaczego warto wybierać wkładki na płaskostopie, które są wyrobem ortopedycznym?

Płaskostopie to problem wśród dzieci i dorosłych. Dolegliwości bólowe związane z płaskostopiem są uciążliwe, toteż warto ubierać takie produkty ortopedyczne, które będą najbardziej ułatwiać nam życie. Dlatego specjaliści z dziedziny podologii zaprojektowali wkładkę Footwave. Poprzez specyficzne wyprofilowanie oraz kształt chodzenie w niej jest o wiele bardziej komfortowe i pozwala zniwelować wszelkie dolegliwości chodzenia i komfortu życia osób cierpiących na płaskostopie. Z dobrze dobranymi i wyprofilowanymi wkładkami ortopedycznymi leczenie płaskostopia i codzienne funkcjonowanie jest dużo łatwiejsze.

Jak działa wkładka na płaskostopie Footwave?

Wkładka na płaskostopie Footwave jest specjalnie zaprojektowane tak, aby stopa była odpowiednio zabezpieczona. Specjalny kształt wkładki sprawia, że łuki podeszwowe są podparte. Wkładka posiada podwójny amortyzator kierunkowy tyłostopia. Zmniejsza on odczuwalność wstrząsów, co zmniejsza ból pięty. Wkładka swoim kształtem wyrównuje oś kończyn dolnych. Miękki materiał wkładki zapobiega otarciom stóp. Wkładki można zakupić w sieci bezpośrednio u producenta wkładek.

-----------------------------------------

Dobry ortopeda w Warszawie - gdzie szybko znaleźć pomoc?

(artykuł sponsorowany)
 
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz (0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
0%