Zamknij

Vienna Life - jak odzyskać pieniądze z polisolokaty?

14:10, 21.12.2022 . Aktualizacja: 15:51, 26.12.2022
Skomentuj Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license Źródło: pixabay.com Licencja: https://pixabay.com/pl/service/license

W życiu podejmujemy różne decyzje, które mogą się okazać mniej lub bardziej kosztowne. Szczególną uwagę powinniśmy zwracać na wszelkie działania, powiązane z naszymi zasobami finansowymi. Czasami przyczyną naszych kłopotów może być to, że umowy które podpisujemy, mogły być sformułowane w niekorzystny sposób. Tak zdarzało się np. w przypadku polisolokat, które swego czasu były bardzo popularnym instrumentem finansowym, który miał nas zabezpieczyć na długie lata. Z pewnością warto przyjrzeć się im z bliska, bo w niektórych przypadkach istnieje możliwość odzyskania naszych pieniędzy. Im więcej będziemy wiedzieć na ten temat, tym lepszą decyzję podejmiemy.

Polisolokaty Vienna Life - jak odzyskać pieniądze?

Jednymi z bardzo popularnych polisolokat na naszym rynku, były polisolokaty oferowane przez Skandia TU SA, która obecnie działa w Polsce jako Vienna Life. W przypadku rezygnacji z danej polisy przed upływem czasu obowiązywania danej umowy, mogliśmy się spodziewać wysokich opłat likwidacyjnych, które towarzystwo ubezpieczeń przerzucało na swoich klientów. Jeśli więc chcemy się dowiedzieć, jak odzyskać opłaty likwidacyjne, czy też rozwiązać umowę dotyczącą umowy ubezpieczeniowej z tym towarzystwem, to najwięcej informacji na ten temat znajdziemy za pośrednictwem Internetu. W tym celu wystarczy wpisać w naszą wyszukiwarkę sieciową odpowiednie hasło, np. "Skandia zerwanie umowy", "Vienna Life jak odzyskać pieniądze" albo "Vienna Life rezygnacja" i zobaczyć, co nam tutaj podpowie algorytm. Na fachową pomoc pod tym względem możemy liczyć pod adresem sieciowym: www.oplatylikwidacyjne24.pl. Specjaliści i specjalistki, którzy tam pracują, pomogą nam uzyskać pełną wypłatę wartości wykupu polisy przy rozwiązaniu umowy, czy też umożliwią nam odzyskanie opłaty likwidacyjnej, itp. Do każdej wypłaty świadczenia wykupu polisy oraz innych zagadnień podchodzą oni indywidualnie, dzięki czemu zwiększamy nasze szanse by odzyskać ciężko zarobione pieniądze w niedalekiej przyszłości.

Umowy ubezpieczenia na życie z Ubezpieczeniowym Funduszem Kapitałowym - warto walczyć o swoje

Warto tutaj podkreślić, że od 2016 roku Skandia/Vienna Life musiała wypłacić swoim klientom oraz klientkom pieniądze, które były potrącane, np. w przypadku likwidacji umów ubezpieczenia na życie z UFK. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów w decyzji RKT - 01/2016 stwierdził, że w niektórych dokumentach zawarte były niedozwolone postanowienia umowne, niezgodne z zasadami współżycia społecznego. Koszty takie jak wysoka opłata likwidacyjna były w całości przerzucane na klienta. Dzięki tej decyzji UOKiK można przystąpić do dochodzenia roszczeń, które pojawiały się w momencie rozwiązania umowy polisolokaty przed upływem terminu jej zakończenia. Taka opłata ograniczała materialnie prawo do rozwiązania danej umowy w każdej chwili. Opłata likwidacyjna, klauzula wartości wykupu oraz mechanizmy wypłaty tego wykupu, naruszają zbiorowe interesy konsumenta. Jeśli więc posiadaliśmy tego typu polisę parę lat temu, to warto zajrzeć na wyżej wymienioną stronę internetową i zlecić im bezpłatną analizę stanu prawnego naszej polisolokaty, bo może się okazać, że coś na tym zyskamy. W niektórych przypadkach mogą to być całkiem spore sumy pieniędzy. Okoliczności faktyczne w jakich została zawarta nasza umowa, mogą być naszym sprzymierzeńcem. Fachowe oraz profesjonalne podejście do tej sprawy, na pewno wpłynie na pozytywne jej zakończenie. Ważne tutaj będą terminy oraz dokumentacja, ale i w tym pomoże nam wyżej wymieniony portal.  

__________________________

Dlaczego warto posiadać konto bankowe?

(artykuł sponsorowany)
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

0%